Okunma

Disney, Oculus’a Yöneliyor!


27 Eylül 2015 Pazar 11:20
Disney, Oculus’a Yöneliyor!

Sanal Gerçeklik kavramı, iyiden iyiye teknoloji dünyasında yer etmeye başlayan yeniliklerden oldu. Her ne kadar şu an için piyasada final sürümü yaygın olarak satışta olan sanal gerçeklik gözlükleri olmasa da, birçok öncü teknoloji ismi tarafından süratle geliştirilmeye devam ediliyor.

Son yıllarda adı daha çok oyunlar ile anılan Sanal Gerçeklik Gözlükleri, yeni yeni sinema sektörü içinde anılır oldu. Üstelik bu konuda ciddi çalışmalar yapan şirketler de belirmeye başladı.

Bu sinematik sanal gerçeklik şirketlerinde olan Jaunt, Disney tarafından ciddi bir yatırım alarak, yeniden gündeme geldi!

15-09/27/new2-sinematik-sanal-gerceklik-jaunt-sdn-2015.jpg

Disney, Sinematik Sanal Gerçeklik alanına yatırım yapıyor!

Disney Yapım şirketinin adı son dönemlerde, Oculus ile anılmaya başlamıştı. Şimdi ise Disney’in, sinematik sanal gerçeklik çalışmaları yapan Jaunt firmasına, 75 milyon Dolar yatırım yaptığı bilgisi geldi.

15-09/27/news_3-sinematik-sanal-gerceklik-jaunt-sdn-2015.jpg

Jaunt firmasının çalışmaları ise, sinema sektörünü sanal gerçeklik ortamına taşımak üzerine şekilleniyor. Jaunt ve Oculus isimlerinin de birlikte anıldığı, yine aktarılan bilgilerden oluyor.

Öyle görünüyor ki sanal gerçeklik, sinema sektörü için de gelecek vaat ediyor. Önümüzdeki günlerde bu tarz sinematik sanal gerçeklik atılımlarının, daha da artacağı öngörülüyor.

:: Sinematik sanal gerçeklik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce sinema sektörünün geleceği, sanal gerçeklikte mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Disney, Oculus’a Yöneliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  konulu fimler ne ***** Gerceklikle cok daha iyi yerlere ulasacagina eminim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sanal gerçekcilik güzel ben mesela yurt dışına gidemem ama bunla LA ve NYC gibi sevdiğim şehirleri gerçeğe yakın bir şekilde hissettirir

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sanal gerçeklik geleceğin sinemasidir…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Disney deyince akla tamam şimdi buldum, hemen onun adı *****, subliminal, subliminal.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  başarılı 😉

 6. SDN Okuru dedi ki:

  gereksiz yatırım…

" Disney, Oculus’a Yöneliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Disney, Oculus’a Yöneliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Disney, Oculus’a Yöneliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "