Okunma

DisplayLink Cebe Girdi!


11 Nisan 2008 Pazar 21:00
DisplayLink Cebe Girdi!
Bütün ekran kartlarında iki çıkış olduğunu düşünürsek, üçüncü bir monitör bağlamak için çoklu grafik kartı çözümlerini kullanmak zorundasınız. Düzeltiyoruz; zorundaydınız. DisplayLink teknolojisi sayesinde, 32 bitlik Windows sürümleri altında USB üzerinden, üç boyutlu grafikler haricinde görüntü aktarmanız mümkün hale geliyor.

EVGA’in UV12 ve UV16 olarak isimlendirilen ürünleri, minik bir kutulara benziyor; bir tarafında USB girişi diğer tarafında ise DVI çıkışı mevcut. Bu şekilde, DisplayLink bağlantısının monitöre tümleşik gelme zorunluluğunu ortadan kaldırıyorlar.

DDR Bellekle Güçlendirilmiş

Ürünün notlarına baktığımızda, üzerinde görüntü performansını artırmak için DDR bellek bulunduğu belirtiliyor. Oluşturulan yüksek performanslı arabellek sayesinde, USB üzerinden aktarılan görüntülerin doğru ve kesintisiz olarak ekrana gönderilmesi hedeflenmiş.

Bilgi için: EVGA
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “DisplayLink Cebe Girdi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Maalesef Macosx 10.5.7. de video aktarımı sırasında cpu 5 kat fazla çalışmak zorunda kalıp sistemin kasılmasına sebep oluyor. Aynı problem WinXP de yaşanmıyor. Mac driveri maalesef mantar çıktı..Umarım düzeltirler.

Geri bildirim