Okunma

Dizüstünde OLED Teknolojisi


03 Aralık 2008 Çarşamba 13:30
Dizüstünde OLED Teknolojisi

Tokyo’daki bir seminerde konuşan Samsung yetkilisi Woo Jong Lee, Smasung Electronics ve Samsung SDI ortak girişiminin aktif matris OLED ekranları dizüstü bilgisayarlara 2010 yılında getireceğini açıkladı. Bu OLED panellerin geniş bir çalışma sıcaklık yelpazesi olacağını belirten Lee, dokunmatik ekranlarla mükemmel uyum ve geri dönüştürülebilir olmalarıyla, çevreye de daha az zarar vereceklerini söyledi.

Lee’ye göre 5 inç ve daha büyük OLED ekranlar da akıllı telefon ve netbook‘larda 2009 veya 2010 yılında gözlenmeye başlanacak. Samsung yetkilisinin gelecek tahminleri ise, 2015 yılında en iyi OLED panellerin şimdiye göre sadece onda bir fiyatına denk geleceği ve dizüstü bilgisayarların %28’inin OLED‘e geçeceği yönünde.

:: OLED teknolojisi dizüstü bilgisayarlarda talep görür mü?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dizüstünde OLED Teknolojisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dizüstünde OLED Teknolojisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dizüstünde OLED Teknolojisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "