DJI, Hassleblad firmasını satın alıyor


06 Ocak 2017 Cuma 12:00
DJI, Hassleblad firmasını satın alıyor

Dünyanın en ünlü drone üreticilerinden DJI, kamera ve optik çözümleriyle ünlü Hasselblad markasına ait hisse senetlerinin büyük bir kısmını satın alıyor.

17-01/06/dji-hasselblad.jpg

DJI, Hasselblad’i satın alıyor!

Ürettiği dronelar ile dünya çapında popüler olan DJI, İşveç merkezli fotoğraf makinesi ve optik üreticisi Hasselblad markasının büyük bir kısmını satın alıyor. Bu satın alma ise direkt olarak yeni ürün gamında Hasselblad imzasının yer alacağı şeklinde yorumlandı. 

Son yıllarda drone ve drone ile fotoğraf ve video çekim konuları büyük aşama kaydetti. Drone modelleri uzun pil süreleri ve uçuş yetenekleriyle öne çıkarken, kamera yetenekleri ise çok önemli detaylar arasında yer almakta. Bu nokta ise DJI, bu satın alma ile ürünlerinin kamera performansını rakiplerinin bir adım ötesine taşıyacaktır.

:: Drone tecrübeniz oldu mu?

 


  • yazarKaan Arlı

    İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe ürün incelemeleri, sektörel röportajlarla kariyerine devam ediyor. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaan Arlı, video incelemeleri, haberleri ve röportajları ile SDN'de yer alacak.
    Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

    Yorum yazın

    Geri bildirim