Okunma

Dokunmatik Web Tarayıcı!


04 Ağustos 2009 Salı 12:08
Dokunmatik Web Tarayıcı!

Kısa bir süre öncesine kadar, çoğunlukla Sony Ericsson’un akıllı telefonlarında kullanılan, Symbian UIQ tabanlı cihazların en popüler uygulamalarından olan, @Web Browser değişim rüzgarlarına kapılarak, Symbian OS9.4 saflarına adım attı.


Uygulama flash lite desğteği sayesinde videoları kolayca oynatabiliyor.

Oldukça gelişmiş bir mobil web tarayıcı olan uygulama, dokunmatik ekran deneyimi adına maksimum performans sunuyor. Sezgisel olarak istediğiniz tüm menülere ulaşabileceğinizi iddia eden uygulamanın bu sözünün haklılık payı oldukça yüksek.

Çoklu pencere desteğine sahip olan uygulama, tek tıkla sekmelere arasında geçiş yapabilmenize olanak tanıyor. İhtiyacınız olduğunda ekranın tam ortasından ulaşılabilen alet çubuğu, yakınlaştırma ve uzaklaştırma, pencere yönetimi gibi araçlar içeriyor.

Gizli Gezinme!

Uygulamanın güzel özelliklerinden bir diğeri de gizli gezinme özelliği. Artık neredeyse bilgisayarlardaki tüm web tarayıcılarda bulunan bu özellik ile webde yaptığınız işlemler kesinlikle kaydedilmiyor.


Uygulama ayarları dilediğinizce düzenleyebilmeniz için ayrıntılı seçeneklere sahip.

Uygulama, Symbian’ın web tarayıcısında da kullanılan WebKit çekirdeğini kullanıyor olsa da kendi kullanıcı arayüzü ve kontrol katmanları ile farklılığı hissettiriyor. Bunun yanı sıra dahili şifre yöneticisi, değişken yakınlaştırma fonksiyonu, otomatik adres tanımlama, yazıları kopyalayabilme gibi farklılık yaratan özellikler ile çok tutulacağa benziyor.

Uygulama hakkında daha fazla bilgi almak veya aktif olarak uygulamayı kullanmak isterseniz, buradaki bağlantıdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

:: Bir mobil web tarayıcıdan beklentileriniz neler?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Dokunmatik Web Tarayıcı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Programi denedim, bence symbian`in kendi tarayicisina göre cok cok daha basarili. Herkese tavsiye ederim…

Geri bildirim