Okunma

Donanım Tabanlı Antivirüs Nasıl Çalışır?


21 Nisan 2009 Salı 11:00
Donanım Tabanlı Antivirüs Nasıl Çalışır?

Bilgisayarların üzerinde çalışırken performans kayıplarına sebep olduğu söylenen yazılımsal güvenlik çözümleri yerini donanımsal çözümlere bırakmaya başlıyor mu bilinmez ama bu konuda çalışan firmaların sayısı artıyor. Norveçli güvenlik yazılımları sağlayıcısı Norman, ağ üzerinde çalışan ve gelen paketleri gerçek zamanlı olarak tarayan bir donanım üzerinde çalıştığını açıkladı.

Sistem Nasıl Çalışır?

Birçok donanım tabanlı güvenlik sistemi gibi, ağ üzerinden akan trafik paket paket taranıyor ve zararlı içeriğe sahip dosya bilgisayara indirildiğinde son paketler engelleniyor. Dolayısıyla zararlı içerik bilgisayara “çalışabilecek biçimde” erişmemiş oluyor. Norman tarafından sunulacak donanımsal antivirüs çözümü bu hafta RSA Güvenlik Konferansı’nda tanıtılacak.

:: Güvenlik sistemlerini hızlandıran donanımlar bilgisayarlarımıza girer mi?

Bilgi için: Norman
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Donanım Tabanlı Antivirüs Nasıl Çalışır?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu durumda ağ trafiğini kasacaktır

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bu seferde çalışır yarı paket virüsleri geliştirirler. 😀

" Donanım Tabanlı Antivirüs Nasıl Çalışır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Donanım Tabanlı Antivirüs Nasıl Çalışır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Donanım Tabanlı Antivirüs Nasıl Çalışır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "