Okunma

Döner Mercekli Full HD Video Kamera


21 Aralık 2010 Salı 14:20
Döner Mercekli Full HD Video Kamera

Full HD çözünürlüklü yeni Samsung HMX-E10’ın öne çıkan özellikleri arasında kullanıcıların yaratıcılıklarını zenginleştiren, onların kendi benzersiz bakış açılarını çektikleri videolara yansıtmalarına olanak sağlayan ve hemen hemen her açıdan çekim yapabilme özelliği sunan çok yönlü, 270 derece dönebilen mercek yer alıyor.

HMX-E10’un döner merceği ayrıca video çekimine yepyeni bir anlayış katıyor ve kullanıcılara kamera arkasından çıkıp, çektikleri görüntülerde aileleri ya da arkadaşları ile aynı karede yer alabilmelerine, bir diğer deyişle eğlencenin bir parçası olmalarına olanak tanıyor.

HMX-E10’un ekranı üzerinde yer alan, interaktif “yükle” tuşu internete görüntü yüklemeyi de çok basit hale getiriyor.   

 

HMX-E10’un en önemli özelliği geniş, yüksek performanslı 1/3.2 inç’lik CMOS sensörü. Bu sensör 1920X1080 çözünürlüklü, full HD özellikli videoları (30p/H.264) etkileyici bir şekilde çekebiliyor.

Video kameranın arka kısmında çok yönlü, 2.7 inç genişliğinde, dokunmatik LCD ekran dikey olarak yer alıyor. Video çekimi yapılırken, HMX-E10’un LCD ekranı iki bölüme ayrılıyor: Üst bölümde o an çekilen görüntü, birebir olarak kareye yansıyor. Alt bölümde ise bir dizi dokunmatik kontrol tuşları görünüyor.

 

HMX-E10, kullanıcıların yaratıcıklarını teşvik eden bir dizi eğlenceli kontrol tuşu içeriyor.


Kullanıcılar dilerlerse bu ekranı en faydalı şekilde kullanmak için döner lensleri kendi ekseni üzerinde döndürebiliyor; böylece kamera arkasından çıkıp, çekilen görüntünün bir parçası olabiliyorlar.

Çekilen görüntüler gözden geçirilirken, kullanıcılar HMX-E10’u yatay olarak tutabiliyor ve bu şekilde de çektikleri görüntüleri geniş ekranda, ekranı komple kaplayacak şekilde izleyebiliyor.

:: Samsung’un bu yeni ürünü hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Döner Mercekli Full HD Video Kamera konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Döner Mercekli Full HD Video Kamera ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Döner Mercekli Full HD Video Kamera ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "