Okunma

Dosyaları Cebinizde Sıkıştırın


28 Nisan 2009 Salı 09:52
Dosyaları Cebinizde Sıkıştırın

Cep telefonunuza attığınız bir yazılımın sıkıştırılmış olduğunu yanınızda bilgisayar yokken fark ettiğinizde canınız çok mu sıkılıyor? Doğrusu yüklemeyi çok istediğiniz bir uygulamanın sıkışmış olarak telefonunuzda kalması can sıkıcı. Bunun önüne geçmek için cihazınıza dosya ayıklayıcı bir uygulama yüklemenizde fayda var. Ödüllü arşivleme yazılımı her ne kadar WinRar ve WinZip’in gölgesinde kalmış gibi görünse de GNU lisansıyla birçok kullanıcının listesinde ilk sıralarda yer almayı başarmış görünüyor.  


Uygulama oldukça hızlı

Her alana el atmaktan çekinmeyen üçüncü şahıs yazılım geliştiricileri, 7zip için de resmi olmayan bir sürüm geliştirmeye başlamışlar. Bu sisx dosyası yalnızca 7zip arşivlerini mobil cihazınıza çıkartmaya yarıyor.

Symbian cihazlarda çalışan uygulama standart Symbian arayüzüyle çalışıyor. Bu kullanıcılara uygulamaya aşina olmak adına katkı sağlıyor. Şimdilik sadece S60 3. sürüm cihazları desteklediği açıklanmış olsa da s60 5. sürüm bir cihaz olan 5800XM ile yaptığımız denemelerde başarılı bir sonuç aldık. 


Masaüstü sürümü de oldukça başarılı

İlerleyen sürümlerde hızlı bir gelişme sürecine gireceğini düşündüğümüz uygulama, isim değiştirerek yalnızca “unpacker” sıfatındanda kurtulur belki. Yazılımın bu mobil versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

:: Mobil cihazınızda hangi arşivleme biçimini kullanıyorsunuz?

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dosyaları Cebinizde Sıkıştırın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hala daha EDGE hatinimi kullaniyorsun UMTS gecsene

" Dosyaları Cebinizde Sıkıştırın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dosyaları Cebinizde Sıkıştırın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dosyaları Cebinizde Sıkıştırın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "