Okunma

Dosyalarınızı Nette Saklayın


21 Şubat 2010 Pazar 10:20
Dosyalarınızı Nette Saklayın

Bilgisayarlarda yapabildiğimiz hemen her işlemi yapabilir hale gelen mobil cihazlar, bundan dolayı olsa gerek bilgisayarlar ile daha fazla etkileşime ihtiyaç duymaya başladılar. İşte bu yüzden bu işi yerine getiren mobil yazılımlar şu günlerde yoğun ilgi görüyor. Sizlere daha önce burada yer alan yazımızda, benzer nitelikler taşıyan Rseven yazılımdan bahsetmiştik. Bu kez gözlem altına aldığımız uygulamanın adı mShare.

mShare, çok da kapsamlı olmayan ancak görevini başarıyla yerine getiren bir online yedekleme yazılımı. Telefona yazılımı yükledikten sonra ana ekrandaki register adımından yahut bilgisayar üzerinden mhome.guiang.net adresine giderek mHome adresine kayıt oluyorsunuz. Alacağınız kullanıcı adı ve şifre ile hem bilgisayardan hem de telefonunuz üzerinden dosya yükleyebilir yahut yüklediğiniz dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

Ana Ekran

Yükleme, kayıt ve giriş işlemlerini tamamladıktan sonra yazılımın oldukça sade arayüzü ile karşılaşıyoruz. Burada yer alan seçenekleri kullanarak, dosya gönderme, sunucuya önceden yüklenmiş dosyaları telefona indirme ya da dosyaları düzenleyebilme gibi işlemleri yapabilmeniz mümkün.

Bilgisayar Üzerinden İşlemler

Bilgisayarınızdan mhome.guiang.net adresine giderek giriş yaptıktan sonra hesabınız üzerinden gerçekleştirilmiş tüm işlemleri, yüklediğiniz ve indirdiğiniz dosyaları görebiliyorsunuz. Upload adımıyla bilgisayarınızdan bir dosya yükleyebilir ve yeri geldiğinde istediğiniz zaman bu dosyaları telefonunuza indirebilirsiniz. Create a New Folder adımından kolayca yeni bir klasör oluşturabiliyorsunuz. Daha sonra oluşturduğunuz bu klasör içersine tek seferde 5 adete kadar gönderim yapabilirsiniz.

Dosyaları Görüntüleme ve İşlemler

My Files seçeneği dosyalarınıza erişebileceğiniz bir ekran. Test klasörünü kendimiz bilgisayar üzerinden oluşturduk. Upload to Selected adımı bu klasöre telefonunuz üzerinden dosya göndermeye yarıyor. Create Folder seçeneği ile yeni bir klasör oluşturabilir, Delete Folder seçeneği ile de bu klasörü içindeki dosyalar ile birlikte tümden silebilirsiniz.

 

My Files Ekranı

Aynı ekranda yer alan View Folder seçeneği ise bu klasörün içeriğini görüntülemenize olanak tanıyor. Dilerseniz burada yer alan dosyaları telefonunuza indirebilir yahut ihtiyacınız olmayan dosyaları silebilirsiniz. Share adımı ise mHome üyesi herhangi bir telefon numarası ile dosyaları paylaşmanızı sağlıyor.

Web tarayıcı üzerinden bilgisayardan çalışabilen yazılım, Android, iPhone, Windows Mobile ve Blackberry için spesifik istemcilere sahip. Diğer platformlar için ise Java tabanlı sürümler ile destek sağlıyor. Yazılımlara burada yer alan sayfalardan sahip olabilirsiniz.

:: Yazılım hakkındaki sorularınız SDN Forumlarında sorun.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dosyalarınızı Nette Saklayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dosyalarınızı Nette Saklayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dosyalarınızı Nette Saklayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "