Döve Döve Öldürdüler


05 Ağustos 2009 Çarşamba 09:00
Döve Döve Öldürdüler

Geçtiğimiz haftalarda Çin’de oyun bağımlılarını tedavi etmek için elektrik verildiği haberini sizlere duyrumuştuk. Bu haberin üzerinden daha birkaç hafta geçmedi ki Çinlilerin yeni tedavi yöntemleri(!) hakkında yeni bir haber daha geldi.

Deng Senshan adlı 15 yaşındaki Çinli, ailesi tarafından İnternet bağımlılığının giderilmesi için Qihang Tedavi ve Eğitim Kampı’na gönderdildikten bir gün sonra hayatını kaybetti. Deng’in babası oğlunun kampa katıldıktan hemen sonra hücreye atıldığını, daha sonra çok yavaş koştuğu için öldüresiye dövüldüğünü iddia etti.Kamp yetkilileri inkar ediyor

Ölüm haberini aldıktan sonra kampın bulunduğu kentteki hastanede oğlunun bedenini bulan baba polise şikayette bulundu. Polis şüphelileri göz altına alırken, kamp yetkilileri Deng’in babasının iddialarını reddetti. Kamp yöneticileri Deng’in kesinlikle dövülmediğini, çok yüksek ateşlenmesi üzerine hastaneye gönderildiğini belirtti.

İnsanları İnternet bağımlılığından kurtarmak amacıyla kurulan kamplar Çin’de son dönemde oldukça yaygınlaştı. Bu kamplara aileleri tarafından gönderilen küçük yaşlardaki çocuklar, askeri disiplinde, ağır şartlarda günler geçirmek zorunda kalıyorlar. Daha önce bu kamplarda elektrik şoku kullanıldığının duyulmasının üzerine Çin hükümeti bu uygulamayı yasaklamıştı. Son yaşanan bu olaydan sonra hükümetin nasıl bir tavır alacağı merak konusu.

:: Yaşanan bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kamp yetkilileri inkar ediyor{pagebreakYeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Döve Döve Öldürdüler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çinliler çok kötü bir millettir bunu kimse aklından çıkarmasın.İşte böyle pis bir millet ç***** asla ve asla hiçbir zaman dost ***** bunu aklının bir köşesine yazsın ve unutmasın.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bir gün herkes internet/oyun bağımlısı olucak ! Yaşasın Asosyallik

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ben bu kadar saçma bir şey görmedim. Resmen bunun adı adam öldürmek baştakilerin bence kafası basmıyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kalan sağlar bizimdir 😀

" Döve Döve Öldürdüler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Döve Döve Öldürdüler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Döve Döve Öldürdüler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "