Okunma

Yayılan Virüsü Temizleyin!


19 Ocak 2009 Pazartesi 08:47
Yayılan Virüsü Temizleyin!

İnternette dokuz milyon bilgisayara sıçrayan ve kullanıcıların internet erişimini, hatta internetle igili her türlü işini kesmeye adayan Downadup solucanından kurtulmanın bir yolu var. Dün kendisini kaynak olarak göstererek sizleri uyardığımız Finlandiyalı F-Secure bu solucandan kurtulmak için bir temizleyici yayınlamış durumda.

Belirtiler

Bu solucanın ilk belirtileri, bilgisayarınızın güvenlikle ilgili internet sitelerine girememesi ve ayrıca şifreli olarak bağlandığınız ağ noktalarında binlerce deneme yaparak saldırı korumasını etkinleştirmesi ve bu bölgelere kullanıcı adı ve şifrenizle girememenizi sağlaması.

İndirin

:: F-Secure tarafından yayınlanan Downadup solucanı temizleme yazılımını indirin.

Nasıl Kullanılır?

Bu yazılım komut satırı altından çalışıyor. Bir klasöre ZIP dosyasını açtıktan sonra oraya giderek f-downadup.exe‘yi çalıştırarak bilgisayarınızı taratabilirsiniz. Doğrudan temizleme kipinde çalıştırmak istiyorsanız da f-downadup.exe –disinfect komutunu kullanmanız gerekiyor.

:: Downadup size de bulaştı mı?

Bilgi için: F-Secure
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Yayılan Virüsü Temizleyin!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu solucan temizleme proğramı ücretlimidir.?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ***** –disinfect

  proğramı nasıl çalıştırıyoruz??

  indirilen dosya icerisinde yok..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ben “temziledim”. Herkes “temzilesin”.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  yayilan vürüsü temizlicez pc pis vürüslü olsun önemli değil
  Denmek istenmiş

 5. SDN Okuru dedi ki:

  cryptload da rapit defterini nerden bulup rapid linklerini kopyalıyorsunuz..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Temzileyin! ne demek Aceb

" Yayılan Virüsü Temizleyin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yayılan Virüsü Temizleyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yayılan Virüsü Temizleyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "