Okunma

Drone’lar biyonik el kullanmaya hazırlanıyor


14 Haziran 2019 Cuma 10:33

Biyonik el drone modellerinde kullanılmaya başlanıyor. Böylece işlevselliği artan drone’lar insanlar için daha fazla iş yapabilecek hale geliyor

Yakın zamanda hayatımıza giren drone’lar kısa sürede hem iş hem de hobi amaçlı olarak birçok kişi tarafından kullanılır oldu. Kullanmak için ehliyete gerek olan drone’ların işlevleri de her geçen gün artıyor. Öyle ki önemli şirketler, iş planlarına drone’ları da dahil ediyor. Durum böyle olunca drone üreticileri de bu alandaki geliştirmelerini sürdürüyor. Son olarak, Youbionics isimli şirket, drone modeline biyonik el eklemesiyle gündeme geldi.

Biyonik el drone modellerinin işlevini artırıyor

Youbionics tarafından üretilen Drone for Handy, sahip olduğu biyonik ellerle daha işlevsel bir hale geliyor. 3D yazıcı ile üretilen eller, drone’un bir yerden kolayca teslimat almasına yardımcı oluyor.

İki el ile gelen drone bu sayede bir şeyi tutup kaldırabiliyor. Handy isimli robotun özellikle teslimat işi yapan şirketler için kullanışlı olacağını söyleyebiliriz.

İlerleyen yıllarda teslimatların drone’larla yapılacağını göz önüne aldığımızda, ürünü alıp taşıyabilen bir drone oldukça iş görecektir.

Youbionics tarafından üretilen drone’un videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Drone’lar biyonik el kullanmaya hazırlanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Drone’lar biyonik el kullanmaya hazırlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone’lar biyonik el kullanmaya hazırlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "