Okunma

Drone ile teslimatta yeni dünya rekoru!


14 Nisan 2017 Pazar 14:00
Drone ile teslimatta yeni dünya rekoru!

Amazon, 7-Eleven, Domino’s ve UPS gibi şirketler tarafından kullanılan drone’lar paket teslimatında aktif olarak çalışıyorlar. Ancak bu teslimat sadece birkaç kilometreyle kısa mesafelerde sınırlı kalıyor.

156 km uzaklığa teslimat

Sabit kanatlı bir HQ-40 UAV, Nevada Özerk Sistemler Enstitüsü (NIAS) gözetiminde 156 km uzağa teslimat yaparak drone ile en uzun teslimat rekorunu kırdı. Rekor kıran UAV yolculuğu, Texas’tan Austin şehrine pnömatik bir parça teslimatı için kullanıldı.

ABD’de şu anki düzenlemeler, drone’ların görüş hattı dışına uçmasına izin vermediği için Ulusal Hava Sahası Sistemi (NAS) üzerinden önceden belirlenmiş bir uçuş yolunu izlendi ve hücresel iletişim bağlantısı yoluyla uzaktan kontrol edildi.

17-05/13/drone-paket-servisi-shiftdelete.jpg

Kentsel paket teslimatlarında yeni bir dönemi başlatan drone, geliştime çalışmalarıyla şehirler arası paket taşımanın da mümkün olduğunu gösteriyor.

:: Bu rekor hakkında ne düşünüyorsunuz?


“Drone ile teslimatta yeni dünya rekoru!” üzerine 5 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  SDN ***** / 11:39
  Hadi bu cahil yobaz. Sen ne yaptın ? hiçbirşey. O en azından maneviyata önem veren bir insan ki söyledikleri yanlış değil. Sizin gibi akıl fukarası insanlar ise oturdukları yerden milleti eleştirir. başka bir halta yaramaz

  birincisi yapmadığımı nerden biliorsun ? benimle birlilte mi yaşıyorsun? maneviyata önem vermediğimi nerden biliyorsun ? Allahnım kitabında yan gel yat safece tesbih çek mi yazıyor sizim gibi insanlar dini değiştirdi ama bakınca hak ediyoruz ben onların yerinde olsam bende her şeylerini alırım ellerinden kafası çalışmayan insanlar nasıl olsa hadi kardesim sen simdi git evinde otur sabahtan aksama kadar tesbih çek diğer adam nükleer füze yapsın hepimizi parçalasın birde sadece tesbih çekerek olsaydı hz peygamber savaşmazdı hiç bir şey de ürettirmezdi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Dronun ensesine vurup ekmeğ*****.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Nasa kadar boş bilim adamları yok bunca yıl araştırma yaptiniz milyar dolar harcadınız Sonuç ? 🙂 buldunuzmu bi damla su ? 🙂 halbu ki kuranda her şey açık ve net ama işinize gelmiyo kibrinize nefsinize söz geçiremiyosunuz .

Yorum yazın

Geri bildirim