Okunma

Kuş gibi uçabilen ilk drone!


27 Ekim 2018 Cumartesi 19:07
Kuş gibi uçabilen ilk drone!

Maryland Üniversitesi A. James Clark Mühendislik Okulundaki akademisyenler yıllardır Robo-Raven’in tasarımı üzerinde çalışıyor. Devam eden çalışmalar sonucunda bu robot, özgür kanat hareketlerine sahip uçan ilk drone olmayı başardı ve İHA’ların kuşlara her zamankinden daha çok benzemesini sağladı!

Şimdi ise, makine mühendisi adayı Lena Johnson, bu İHA’nın gelişmiş bir versiyonu olan Robo Raven V’i yarattı.

drone robo-raven

 

Lena Johnson  bir röportajında “Bir makine öğrencisi olarak, insansız hava aracı platformunda daha önce yapılmamış bir şeyler yapmayı kendime görev edinmiştim. Robo Raven, İHA’ların yeteneklerini geliştirmek için kuşların uçuş tekniğinden mühendislerin nasıl yararlanabileceğini keşfetmemi sağlamama yardımcı oldu” dedi.

 

Yeni drone modeli daha iyi manevra yapabilecek! 

Yeni Raven, daha hızlı kalkış için iki pervaneye sahip ve daha iyi kanat tasarımı sayesinde daha iyi manevra yapabiliyor. Yukarıda gördüğünüz gibi Robo-Raven, büyük Mylar kanatları sayesinde hafif bir esintiyle bile uçabilen bir kelebek gibi havalanabiliyor.

Robo-Raven tipik drone’un hem güzel hem de zeki bir versiyonu. Lena Johnson’ın teknolojiyi ne kadar ileri taşıyabileceği ise ayrı bir merak konusu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Kuş gibi uçabilen ilk drone!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yeni olmadığı haberde geçiyor zaten arkadaşlar, ‘yıllardır’ kelimesi her şeyi özetliyor diye düşünüyorum. Bu drone bu kategoride yapılan ilk drone ve kısa bir süre once yeni bir özellik eklenmiş, haber bu. Teşekkürler.

 2. Alevlx105 meyve dedi ki:

  Bu yeni bir ürün değil piyasada çok fazlaca benzer ürünler var ve daha kaliteli…

 3. Anonim dedi ki:

  Bu hiç yeni bir şey değil !!
  *****

" Kuş gibi uçabilen ilk drone! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kuş gibi uçabilen ilk drone! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kuş gibi uçabilen ilk drone! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "