Okunma

Drone ile Saçlarını Kestiler!


09 Haziran 2016 Perşembe 10:00
Drone ile Saçlarını Kestiler!

İnsansız hava araçları teknolojisi gün geçtikçe değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Her geçen gün kullanım alanını genişleten dronelar, şimdiki süreçte kuaförlüğe soyundu.

Simone Giertz, Samy Kamkar adındaki iki YouTube kullanıcısı, sahip oldukları drone ile saçlarını kesmeye çalıştılar.

Drone ile saçlarını kestiler

YouTube üzerinde robotlarla farklı mizahi çalışmalarda bulunan iki YouTube kullanıcısı dronelarının yardımıyla gerçekleştirecekleri saç kesimini ilk olarak cansız mankene takılan bir peruk üzerinde denediler.

Drone bünyesine bağlanan bir traş makinesi ile yapılan ilk deneme başarısız oldu. Nitekim drone’nun hesaba katılmayan statik hareketi kullanıcılara engelleyici bir etki yapmıştı.

Drone ile saç kesimi denemelerinin ikinci aşamasında ise drone üzerine traş makinesi yerine büyük bir makas bağlandı.

Yine cansız manken peruğu üzerinde denenen saç kesimi, hem drone’un stabil olmayan hareketleri hem de makas ağırlığı nedeniyle başarısızlıkla sonuçlandı.

Böylece günümüz hayatında gelenekselliğini kaybetmeyen yegane olaylardan olan saç kesimi, modernite beraberinde hayatımıza giren insansız hava aracı aracılığıyla gerçekleştirilememiş oldu.

Fakat, gelecek süreçte gittiğimiz kuaförün çalışanlarının drone’dan oluşup oluşmayacağına bir garanti veremeyiz.

:: Gelecek süreçte droneların saç kesimi gibi faaliyetleri gerçekleştirebileceğini düşünüyor musunuz?

 
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Drone ile Saçlarını Kestiler!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    işsizlik böyle birşey gerç***** çokta büyük iş başardık ***** sabır

" Drone ile Saçlarını Kestiler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Drone ile Saçlarını Kestiler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone ile Saçlarını Kestiler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "