Okunma

Drone’ların yeni korkulu rüyası: DroneGun MkIII


16 Temmuz 2019 Salı 13:00

2018 yılının Aralık ayında İngiltere’nin başkenti Londra’daki Gatwick Havalimanı üzerinde izinsiz uçurulan drone’lar nedeniyle 36 saat boyunca devam eden rötarlar yaşandı. 140 bin yolcu bu durumdan etkilenirken, ciddi bir zarar oluştu.

Drone’ların askeri alan, hapishane ve hava limanı gibi bölgelerde uçmasını engellemek için dünya genelinde çeşitli önlemler alınıyor. Bu konuda en etkili yöntemlerden birisi de, drone silahı veya diğer adıyla drone savar kullanmak.

DroneShield DroneGun MkIII kompakt yapısı ile dikkat çekiyor!

Bu alanda faaliyet gösteren Avustralya merkezli DroneShield üçüncü drone silahını tanıttı. Kompakt yapısı ile dikkat çeken DroneGun MkIII isimli silah bir drone’un kontrolünü ele geçirerek güvenli bir şekilde yere indirilmesini sağlıyor.

629 mm x 393 mm x 209 mm boyutlarındaki cihaz daha önce belirttiğimi gibi kompakt bir yapıda. DroneShield’in diğer drone silahlarının aksine tek elle kolayca çalıştırılabilen DroneGun MkIII sadece 1.95 kg ağırlığında.

Tabi, kompakt bir yapıda olması menzili olumsuz anlamda etkiliyor. Rakipleri 2 km civarında bir menzil sunarken, DroneGun MkIII ise 500 metre menzile sahip.

DroneShield CEO’su ürünlerinin bugüne kadar ABD ve diğer ülkelerde çok sayıda askeri birlik ve polis birimi tarafından kullanıldığını belirtiliyor. Şirket bireysel kullanıcıları hedeflemediği için cihazın fiyatı konusunda açıklama yapmadı.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Drone’ların yeni korkulu rüyası: DroneGun MkIII”

  1. Anonim dedi ki:

    Hava limanında drone uçuranın aklından şüphe ederim

" Drone’ların yeni korkulu rüyası: DroneGun MkIII konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Drone’ların yeni korkulu rüyası: DroneGun MkIII ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Drone’ların yeni korkulu rüyası: DroneGun MkIII ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "