Okunma

Duke Henüz Ölmedi!


24 Haziran 2009 Çarşamba 07:47
Duke Henüz Ölmedi!

3D Realms, Bilgisayar oyunları tarihinin “yapımı bitmek bilmeyen oyunu” Duke Nukem Forever‘ın yapımına devam ettiğini açıkladı. Üzerinde çalışılmakta olduğu ilk olarak 1997’de duyurulan oyun, yıllar içinde bir çok motor değiştirdiği ve birkaç kez de tasarımına sıfırdan başlandığı için bir türlü oyuncularla buluşamamış ve kullanıcılar arasında şaka malzemesi haline gelmişti.

Bu senenin Mayıs ayında önce 3D Realms‘in, yapımcı firma Take-Two ile mali anlaşmazlığa düştükten sonra kapandığı dedikodusu, hemen ardından da Duke Nukem Forever’ın rafa kaldırıldığı haberi, oyunun çıkmasını 12 yıldır beklemekte olan oyun camiasında şaşkınlığa yol açmasa bile, Duke hayranlarını oldukça üzmüştü. 3D Realms de, kapandığı söylentisini yalanladıktan sonra, yapım ekibinin bir kısmının şirketten ayrıldığını ve Duke Nukem’in geleceğinin belli olmadığını açıklamıştı.


Ortalarda dolaşan yegane Duke Nukem Forever resmi bu

3D Realms’ten gelen yeni açıklamada ise, oyunun yapımına bu güne kadar 20 milyon dolar harcandığı ve bu noktadan sonra geri dönüş olmadığı; oyunun da yapımına yeni bir ekiple devam ettikleri söyleniyor. Duke hayranları bu habere sevinse de, oyunun tasarımına -bir kez daha- baştan başlanması ihtimali, Duke Nukem’in bir kaç yıl içinde oyun tarihine geçeceğini garantiliyor.

:: Duke Nukem’in satışa sunulacağına inanıyor musunuz?

Yazan: Uğurcan Orçun
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Duke Henüz Ölmedi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Duke Henüz Ölmedi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Duke Henüz Ölmedi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "