Okunma

Duke Nukem Tekrar İptal Edildi


23 Haziran 2009 Salı 11:24
Duke Nukem Tekrar İptal Edildi

Duke Nukem Forever’ın yılan hikayesine dönen çıkışı, serinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. 2K Games, geçen senenin başında Duke Nukem serisi için yeni bir oyun geliştirmekte olduklarını ve adının “Duke Begins” olacağını duyurmuştu. Yapımın PC için hazırlanmakta olan “Duke Nukem Forever” ve DS, PSP platformları için hazırlanan “Duke Nukem Trilogy” oyunlarıyla hiçbir benzerliğinin bulunmadığı da belirtilmişti. 2K Games, dün web sayfasından yaptığı duyuru ile oyunun iptal edildiğini bildirdi. Konuyla ilgili açıklama şu şekilde:

“22 Ekim 2007 tarihinde Apogee, Take Two ve 2K Games arasında yapılan anlaşma ile Apogee’nin Duke Nukem serisi için yeni bir oyunun geliştirilmesine ve yayınlanmasına karar verildi. Yeni yapımın ismi kesinlikle Duke Nukem Forever değil, “Duke Begins” idi ve çalışan bir kopyası bile mevcuttu. Oyunun 2010 yılı ortalarında piyasaya çıkarılması planlanmıştı. Take Two ve onun alt şirketi olan 2K Games, Apogee’nin onayına danışılmadan oyunun tüm gelişim sürecini durdurma ve üretimini iptal etme kararı almıştır.”


Adında Duke Nukem geçen oyunların satışa sunulacağına inanmak oldukça güç

 :: Yeni bir Duke Nukem oyununun çıkacağına inanıyor musunuz?

Yazan: Rumi Çabuk
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Duke Nukem Tekrar İptal Edildi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ya ak oyun ismi var kendisi yok bide fan topluyo nsl topluyosa. Resimde de bir adam var :@

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Oyun tarihinde bu kadar çok iptal gören, yenideny apımına başlanan ve ertelenen bir oyun daha yok. Yılan hiklayesine döndü. İşin aslı bu oyun ilk sürümü ile birlikte içerdiği erotik içerik ve aşırı şiddet nedeniyle cenabet bir oyun aslında. Gusl abdesti şart olmuş 🙂

" Duke Nukem Tekrar İptal Edildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Duke Nukem Tekrar İptal Edildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Duke Nukem Tekrar İptal Edildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "