Okunma

Dungeon & Dragons Online Artık Bedava


10 Eylül 2009 Perşembe 11:34
Dungeon & Dragons Online Artık Bedava

Dünyanın en eski masaüstü rol yapma oyunu olan Dungeon & Dragons‘un MMORPG‘si ücretsiz olacak. 2006 yılında çıkan ve Devasa Online şeklinde olan oyun, World of Warcraft karşısında beklenen başarıyı yakalayamasa da, yine de D&D hayranları tarafından beğenilmişti. Lord of the Rings Online oyunun da yapımcısı Turbine firması yaptığı açıklamayla, oyunlarının yeni eklenti paketleriyle birlikte ücretsiz hale geldiğini belirtti.

Böylece Dungeon & Dragons Online’ı oyuncular Turbine‘ın web sitesinden indirip, aylık ücret derdi olmadan kullanabilecek. Ancak firma, aynı zamanda iş modelini de değiştiriyor. Artık oyuncular DDO Store adı verilen sistemle oyun için çıkan eklentileri ve item’ları satın alabilecek. Geçtiğimiz hafta yapımcı Turbine firması oyunun yayımcısı Atari‘yi dava etmişti. Bu olay üzerine gelen hamle, akıllarda soru işareti bıraktı.

:: Online oyunlarda aylık ücretten bıktınız mı?

Yazan: Cem Süer
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dungeon & Dragons Online Artık Bedava konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dungeon & Dragons Online Artık Bedava ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dungeon & Dragons Online Artık Bedava ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "