Okunma

İnternet Kullanan Kaç Kişiyiz?


24 Ocak 2009 Cumartesi 14:42
İnternet Kullanan Kaç Kişiyiz?

comScore tarafından yayınlanan en son araştırmaya göre, dünyada 15 yaş üstü internet kullanıcıların sayısı bir milyarı geçmiş durumda. Dünyada en çok internet kullanıcısı olan bölge, %41 oranla Asya Pasifik olarak nitelendiriliyor ve bu bölgede en çok kullanıcı bulunan ülke ise tahmine dileceği üzere ABD. Dünya genelince ise en çok internet kullanıcısının bulunduğu ülke ise 179,7 milyon kişiyle Çin Halk Cumhuriyeti. İkinci sırada ise 163 milyon kullanıcıyla ABD bulunuyor.

İkinci Milyar Ne Zaman Gelecek?

Bu haberdeki değerlerin alındığı World Mertix çalışmasını bizzat hazırlayan, comScore  Yönetim Kurulu Başkanı Magid Abraham yaptığı açıklamada ikinci milyarlık kullanıcı kitlesinin, bizim tarafımızdan fark edilemeyecek kadar hızlı biçimde internet ortamına katılacağını söylüyor.

:: İki milyar internet kullanıcısı, insanlığın sonu mu olacak?

Bilgi için: comScore
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İnternet Kullanan Kaç Kişiyiz?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    wayyy be

  2. SDN Okuru dedi ki:

    hee tabi tabi iki milyar Internet kullanıcısı ile insanlığın sonu olcak :S buda habermi?

" İnternet Kullanan Kaç Kişiyiz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Kullanan Kaç Kişiyiz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Kullanan Kaç Kişiyiz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "