Okunma

Dünyanın 40 Yılı Google’da!


24 Temmuz 2012 Salı 00:36
Dünyanın 40 Yılı Google’da!

Google Earth, bundan 40 yıl önce görevine başlayan NASA‘nın Landsat uydusunun verilerini, kendi yazılımına taşıdığını belirtti. Landsat Programı, sürekli veri kaydederek en uzun uçuşu gerçekleştiren çalışmalardan biri olarak bilim tarihine geçti.

Uzmanlar, bu sayede kaydedilen fotoğrafların dijital ortama aktarılması halinde petabyte’larca verinin elde edileceğini belirtiliyor.

Devasa boyuttaki bu fotoğraflar, başta bilim adamları olmak üzere araştırmacılar için eşi bulunmaz bilgiler içeriyor.

Çalışmanın videosu

Google, Carnegie Mellon Üniversitesi ve devlet kurumları ile bir araya gelerek dünya yüzeyindeki 40 yıllık değişimi, Google Earth yazılımına aktardı.

Buraya tıklayarak, elde edilen verilere ulaşabilirsinmiz

:: Dünyanın 40 yılına göz attınız mı?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dünyanın 40 Yılı Google’da!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    windows kullanmaları beni şaşırttı 🙂

" Dünyanın 40 Yılı Google’da! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın 40 Yılı Google’da! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın 40 Yılı Google’da! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "