Okunma

Dünyanın En Akıllı Lambası!


05 Ocak 2016 Salı 05:00
Dünyanın En Akıllı Lambası!

Günümüz teknolojisinin ürünlerinden birisi olan akıllı lamba konusunda bir kaç örneğe sahip olsak da bu Kickstarter projesi, akıllı lamba algısını çok farklı boyutlara taşıyabilir.

Avusturya‘da yaşayan iki mühendis olan Lukas Pilat ve Robert Kopka tarafından geliştirilen Fluxo, evlerimizde kullandığımız lambaların aksine neredeyse tamamen özelleştirilebilir bir lamba.

Hedef bütçe limiti olan 50.000 Euro’yu süresinin dolmasına 7 gün kala yaklaşık 7 katına katlayarak 342.879 Euro seviyesinde bir bağış rakamına ulaştı.

Fluxo’nun özellikleri nedir?

Fluxo‘nun bu başarıyı sağlamasının arkasında sahip olduğu onlarca farklı özelliği olması yatıyor. Fluxo‘yu, mobil uygulaması üzerinden lambanın yanmasını istediğiniz bölgesini, rengini ve şiddetini adeta bir tuvale resim yaparmışçasına belirleyebiliyorsunuz.

Buna ek olarak hali hazırda uygulama içerisinde bulunan çeşitli modları indirebiliyor veya kendi zevkinize özel olarak yeni modlar belirleyebiliyorsunuz hatta lambanın rengini de değiştirmeniz mümkün.

Ayrıca Fluxo bir o kadar da tasarruflu. Odadan çıktığınızı fark edip otomatik olarak siz tekrar gelene kadar kendini kapatabiliyor.

16-01/04/71e5011fde86aeb7c10c6953dd1e1cda_original.jpg

:: Fluxo’yu başarılı buldunuz mu?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Dünyanın En Akıllı Lambası!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yazarın infoya bak, gören de Mark Zuckerberg zanneder.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  kamil bu sd yazarları link yok bir şey yok

 3. SDN Okuru dedi ki:

  O paraya öküz alırız.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hani nerede?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Proje sayfasina link verirseniz daha yararli olur.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Eski köye yeni lambalar…

" Dünyanın En Akıllı Lambası! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En Akıllı Lambası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En Akıllı Lambası! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "