Okunma

Dünyanın En Değerli Markası: Google


02 Mayıs 2009 Cumartesi 17:40
Dünyanın En Değerli Markası: Google

Google bu araştırmada önemli bir rekor kırdı. Google ilk kes markalar tarihinde, üç haneli milyar dolarlık değere ulaştı.

Bu araştırmada birçok marka, yüzde iki ile yüzde 1,94’lük bir değer artışı gösterdi. Bu oldukça olumlu bir gelişme. Çünkü geçen yıl yapılan araştırmada, artışın çok daha düşük olduğu biliniyor.

Microsoft ikinci sırayı, CocaCola da üçüncü sırada yer aldı.

 
Markaların değer artışı çok daha fazla olabilirdi. Fakat global kriz birçok markayı geriye götürdü. Bunda en çok finans ve otomobil sektörü zarar gördü. Otomobil üreticisi Ford %46’lık bir değer kaybetti. Benzer bir örnek %52’lik bir düşüş yaşayan Citi Group için de geçerli

IT ve telekomünikasyon şirketleri buna karşın marka değerlerini attırdılar. Listede yer alan ilk 25 markanın 12 tanesi bu şirketler oluşturuyor.

:: Sizce dünyan en değeri markası hangisi.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dünyanın En Değerli Markası: Google”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    zaten internet demek google demek bence 🙂

" Dünyanın En Değerli Markası: Google konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En Değerli Markası: Google ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En Değerli Markası: Google ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "