Okunma

Dünyanın En Hızlı SD Kartı


30 Haziran 2009 Salı 08:03
Dünyanın En Hızlı SD Kartı

Bir bellek kartının yazma hızı, peş peşe hızlı fotoğraf çekimlerinde fotoğraf makinesinin genel performansı açısından çok önemli bir rol oynuyor. Kart veriyi yeterince hızlı işleyemezse, fotoğraf makinesi ile çekilen resimlerin kaydı esnasında bir duraklama meydana geliyor. Çekim beklenmedik bir şekilde duraklayabiliyor. Bu da özellikle spor ya da diğer hızlı hareketli etkinliklerde çekimin eksik olmasına yol açıyor.

32 Gbyte kapasiteli SanDisk Extreme SDHC, en yüksek veri aktarım hızını sağlayarak, tüketicilere dijital SLR fotoğraf makinelerinden tam kapasiteyle yararlanmalarına olanak tanıyan bir bellek kartı. Bu kart SD Association‘ın yeni Class 10 spesifikasyonlarını karşılıyor ve günümüzün yüksek tanımlı video kayıt (AVCHD) gereksinimlerini de destekliyor. Sandisk, Full HD video kaydı için, 24 MB/sn veri aktarım hızını destekliyor ve 160 dakikalık 1920×1080 piksel çözünürlüğünde videolar çekebiliyor.

SanDisk Extreme SDHC 32GB kartları tüm dünyada Ağustos ayında satışa sunulacak.

 

Sınıfının en yüksek dayanıklılık özelliğiyle tanınan SanDisk Extreme SDHC kartlar -25°’den 85°‘ye kadar aşırı ısılarda çalışmayı garantiliyor. SanDisk Extreme SDHC kartlar her çeşit fotoğraf makinesi, kart okuyucusu ve SDHC kartları destekleyen diğer cihazlarla tamamen uyumlu bir şekilde çalışıyor.

SanDisk Extreme SDHC kartlar, ImageMate Multi-Card USB 2.0 okuyucu/yazıcısı ile birlikte kullanıldığında veri transfer oranı 30 MB/sn‘ye kadar çıkabiliyor. Kartın yüksek veri aktarım hızı, sıkışık teslim süreleriyle çalışan fotoğrafçılara zaman kazandırarak, prodüksiyon sonrası süreci olabildiğince hızlı geçmelerine yardımcı oluyor.

:: Sandisk ürünlerini kullanıyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyanın En Hızlı SD Kartı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En Hızlı SD Kartı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En Hızlı SD Kartı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "