Okunma

Dünyanın en kötü şifreleri!


23 Aralık 2017 Cumartesi 20:00
Dünyanın en kötü şifreleri!

Bu videomuzda 2017 yılında kullanın dünyanın en kötü şifreleri listesini derledik! Bu şifreleri kullananlar adeta hesaplarının kapısı açık bırakıyor!

Dünyanın en kötü şifreleri!

Splashdata tarafından yayınlanan liste, 2017 yılında dünya genelinde kullanılan en kötü şifeleri bizlere sundu. Biz de sizler için bu şifreler arasında ilk sırada yer alanları derledik.

Listede başı yine “123456” çekerken, ikinci sırada “password” ve üçüncü sırada “12345678” yer alıyor. Yine vazgeçilmezlerden olarak “qwerty” de dördüncü sırada. İlk 10’da yer alan diğer şifreler ise “12345”, “123456789”, “letmein”, “12345667”, “football” ve “iloveyou”. Hatta bu yıl “starwars” da listede dikkat çekenler arasında.

Yine hesap bilgileri için kolay şifrelerin yazılıp geçilmesi sebebiyle birçok kullanıcının güvenliği de maalesef tehlikeye giriyor. Hatta birden fazla hesap için aynı şifrenin kullanılması bile tehlikeli. Güçlü şifre için rastgele kelimelerçeşitli sayılarharfler ve karakterler kullanmak en doğrusu.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyanın en kötü şifreleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın en kötü şifreleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın en kötü şifreleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "