Okunma

Dünyanın İlk Yeşil DSL’i


31 Temmuz 2009 Cuma 13:36
Dünyanın İlk Yeşil DSL’i

Alcatel-Lucent, yenilikçi, yüksek kapasiteli ve çevreci bir dijital abone hattı (DSL) platformu geliştirdi. Yeni çözüm, servis sağlayıcılara, mevcut bakır altyapı üzerinden geleceğin uygulamalarını sunma becerisi kazandırıyor. Çözüm, geleneksel DSL çözümlerine göre yüzde 25 daha az enerji harcıyor.

Günümüzde, kullanıcı trafiği az olduğunda modemlerin düşük enerji modunda çalışmasını sağlayan standartlar bulunuyor. Ne var ki, bu modemleri yeniden aktif hale getirirken enerji dalgalanmaları yaşanıyor. Bu da ses kalitesini düşürüyor ve ağ istikrarsızlığına yol açıyor. Alcatel-Lucent‘ın yeşil DSL çözümü, operatörlere, bu sorunların üstesinden gelen, benzersiz ve uçtan uca bir çözüm sunuyor. Çözüm, bir servis sağlayıcının abone hattı genelinde, herhangi bir hat istikrarı sorununa yol açmaksızın, modemlerin enerji tüketiminde ciddi bir indirim sağlıyor.

 

 

Alcatel-Lucent’ın en yeni ISAM çözümü, şimdilik bütün kullanıcılara 50 Mbs hız sağlıyor. Hızı 100 Mbs’ye kadar çıkabilen bu çözüm, ağın her noktasında aynı performansı gösteriyor.

 

Yüksek kapasiteli ve yüksek hızlı DSL (VDSL) hat kartlarını da içeren bu çözüm bu sayede VDSL bağlantı teknolojisini de destekliyor. Alcatel-Lucent‘ın üçüncü nesil VDSL hat kartlarını barındıran yeni ISAM çözümü, şirketin DSL alanındaki yenilikçi teknolojisinin ve pazar liderliğinin altını çiziyor.

Araştırmalar, çevreci erişim teknolojilerinin operatörler açısından kritik bir ihtiyaç, düşük enerji tüketen ürünlerin ise bu ihtiyacı karşılamak açısından önemli bir bileşen olduğunu gösteriyor. Alcatel-Lucent‘ın yeni ISAM platformu, operatörlerin bu ihtiyacına yanıt veriyor.

:: ISAM çözümünü duydunuz mu?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dünyanın İlk Yeşil DSL’i”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    buna yatırım yapana kadar heryere fiber çekilir

" Dünyanın İlk Yeşil DSL’i konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın İlk Yeşil DSL’i ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın İlk Yeşil DSL’i ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "