Okunma

Duvarlar Dokunmatik Olacak


16 Nisan 2008 Cuma 21:00
Duvarlar Dokunmatik Olacak
Azınlık Raporu (Minority Report) filminde gördüğümüz, el hareketlerine duyarlı olan bilgisayar arabirimleri, Microsoft’un Surface isimli konseptiyle birlikte kullanılabilir bir şekilde uygulamaya geçti. Her ne kadar şimdiye kadar sınırlı sayıda (birkaç tane) özel ürün sunulmuş olsa da, yakında birçok yerde dokunmaya duyarlı bir kullanıcı arabirimi göreceğimiz günler uzak değil. Söz gelimi, duvarların üzerine yerleştirilen dokunmaya duyarlı paneller, alış veriş merkezleri gibi yerlerde bize istediğimiz bilgiyi hızlı şekilde verebilecek; bizimle daha hızlı ve iyi şekilde etkileşime girecek.

Touch Wall: Dikey Surface

Microsoft’un eski CEO‘su Bill Gates, CEO Forum‘da yaptığı konuşmada, dokunmatik duvar olarak adlandırabileceğimiz Touch Wall konsepti ile sunumların bile daha etkileşimli olabileceğini, kullanan kişinin hayatının daha da kolaylaşacağını anlattı. Alışılageldik iki boyutlu ekranda üçüncü boyutun nasıl en iyi şekilde yansıtılabileceğini söyleyen Bill Gates‘e göre, veriye erişim yöntemimiz, gittikçe değişmeye devam edecek.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

3 yorum - “Duvarlar Dokunmatik Olacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  tabe tabe şehrazatta 1 YTL olacak……

 2. SDN Okuru dedi ki:

  eh eh simdi yandik,

  duvarlar bile mavi ekran verecek.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  inşallah bu duvarlar da windows gibi çökmez!…

Geri bildirim