Okunma

E-Book Okuyucu Almak Şart!


30 Ağustos 2009 Pazar 10:45
E-Book Okuyucu Almak Şart!

Kitapların dünya tarihindeki önemi ve saygınlığı büyük. yüzlerce yıldır, tarih bilgimizi kitaplar sayesinde genişletebiliyoruz. İnsanlık tarihinde bu kadar köklü geçmişe sahip olup hala kullanılan nadir teknolojilerden biri diyebiliriz. Son günlerde ise çeşitli firmaların elektronik okuyucuları moda olmaya başladı. Peki kitapların yerini alabilirler mi?

Amazon‘un Kindle adlı ürünü, bu okuyucular arasında en popülerlerinden biri. Elektronik yapısı itibariyle, kitapları da cihaza dijital ortam aracılığıyla yükleyebiliyoruz. Bu ürünün yaygınlaşması demek, kitap satışlarının azalması demek oluyor. Bu da daha az ağaç kesilmesine sebep olur. Dolayısıyla daha fazla CO2 (karbondioksit) – O2 (oksijen) döngüsü yapılacağından, havanın kirlilik oranı azalacaktır. Bu da küresel ısınmayı azaltacak.

:: Konu hakkındaki görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “E-Book Okuyucu Almak Şart!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kağıt israfını önlemek için daha iyi bir çözüm şimdilik yok.

" E-Book Okuyucu Almak Şart! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-Book Okuyucu Almak Şart! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-Book Okuyucu Almak Şart! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "