Okunma

E-Ticaret Gelişmeye Devam Edecek


04 Ağustos 2008 Pazartesi 21:00
E-Ticaret Gelişmeye Devam Edecek
Türkiye’nin önde gelen elektronik ticaret sitelerinden Weblebi.com‘un ticari faaliyetini durdurmasından sonra, Elektronik Ticaret işletmecileri Derneği konuyla ilgili bir açıklama yaparak, finans kurumları ve kullanıcıların bazı firmaların ticari hayatlarına son vermelerinden sonra bile elektronik ticarete kötü gözle bakmadıklarını belirtti. ETİD Başkanı Kaan Dönmez tarafından yapılan açıklamada "E-Ticaret’İn Türkiye’deki gelişimi kalıcıdır" vurgusu yapıldı.

ETİD İddialara Yanıt Verdi

Weblebi.com’un internet sitesinde şu an bulunan tek sayfada yapılan açıklamadaki bazı iddialara da cevap veren ETİD Başkanı Kaan Dönmez, "Sektörümüz Türkiye’nin ve dünya piyasalarının içinde bulunduğu ekonomik zorluklardan her sektör kadar etkileniyor fakat ürün tedarikçileri veya bankalarla sektör olarak sorunlar yaşamamız asla söz konusu değil.

Her sektörde olabileceği gibi e-ticarette de yeni firmaların kurulması veya bazılarının faaliyetine son vermesi doğal olarak karşılanmalıdır. Bu, sektörün zor durumda olduğu ve e-ticaret’e bakış açısının pozitif olmadığı anlamına gelmez. Münferit firmaların yaşadığı ticari sıkıntılar tüm sektöre veya iş ortaklarımıza mal edilmemelidir.

Aksine bu işbirliğinden tüketicilere daha iyi hizmet vermemizi sağlayan müthiş bir sinerji mevcut ve her sene bu sektöre yatırım yapan firmaların sayısı artıyor. Ticari sorumluluk, sağlam bir altyapı, kurumsallaşma ve müşteri memnuniyetini bir arada sunan firmalar, çözüm ortakları ile birlikte hareket ederek güvenli online alışverişin keyfini müşterilerine yaşatmaya devam edecekler.

Bilinçli tüketicilerin doğru firmaları tercih etmesiyle e-ticaret sektörünün Türkiye’deki gelişiminin kalıcı olacağına inancımız tamdır.", şeklinde konuştu.

İnternetten Alış Veriş Gelişecek

Kaan Dönmez, ETİD’in, internet üzerinden alışveriş, internet bankacılığı  ve benzer alanlarda gerçekleştirilen işlemlerle birlikte milyar dolarların konuşulduğu ve binlerce insana iş imkanının sağlandığı e-ticaret sektörünü büyütmek, standartları oturtmak ve Türk halkını bilinçlendirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “E-Ticaret Gelişmeye Devam Edecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bitti falan diye saçma saçma konuşmayın sanal ortamda yapılan işlerin hepsi her zaman büyüyecektir e-ticaret yakında normal ticareti bitirecek haberiniz yok internet sektörü çok büyüyor televizyon nasıl radyoyu bitirdi internette onu bitirecek yakındır.Örnek olarak kendimi verirsem dizileri gününde televizyonda bekleyipte izliyecem diye kasmam internetten izlerim en rahatı reklamsızı : )…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    e-ticaret devri bitti….

  3. SDN Okuru dedi ki:

    E-ticaretteki taraflı tedarikçi politikaları ve haksız rekabet devam ettikçe sektör vahim durumlara ***** derneğinin bir işe yaradığını hiç mi hiç zannetmiyorum….

" E-Ticaret Gelişmeye Devam Edecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-Ticaret Gelişmeye Devam Edecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-Ticaret Gelişmeye Devam Edecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "