Okunma

EA İş Gücünü Yüzde 10 Azaltacak


09 Mayıs 2013 Perşembe 04:30
EA İş Gücünü Yüzde 10 Azaltacak

Electronic Arts, en son SimCity vakası ile çalkalanan ve bu yıl içerisinde yinelediği en kötü oyun şirketi ünvanı ile yeniden yapılanma sürecine girdiğini daha önce açıklamıştı. Açıklamanın ardından ortaya çıkan EA‘nın işçi çıkaracağı dedikoduları ise firmanın Finans Grubu Başkanı Blake Jorgensen tarafından doğrulandı.

Blake Jorgensen yaptığı doğrulama açıklamasında EA‘nın maliyet azaltma planları arasında iş gücünde yüzde 10‘luk bir küçülmeye gideceklerinin yer aldığını belirtti. Jorgensen bu yüzde 10‘luk kesimin ise EA‘da 900 kişiye tekabül ettiğini ve bu azaltmanın şirketin yıl sonunda yakalamak istediği yüzde 20‘lik karın gerçeğe dönüşmesi için yapılacağını belirtti.

Jorgensen son olarak Mart ayında ayrılan CEO John Riccitello‘nun da şirket bütçesinde 15 Milyon dolar gibi bir rakam azalttığının altını çizerken işçi çıkarmalarında hangi departmanların etkileneceğini ise söylemedi. Söylentiler arasında ise bu departmanlar arasında EA‘nın üçüncü taraf oyunlardan sorumlu bölümü EA Partners‘ın kapatılacağı yer alıyor.

:: Electronic Arts’ın işçi azaltmasında yıl sonu karından başka sebeplerde bulunuyor olabilir mi?
yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “EA İş Gücünü Yüzde 10 Azaltacak”

 1. mesut ruthless dedi ki:

  Fifa’yı analoğ anlamda iyileştirme yapsalar en çok oynanan futbol oyunu olcak ama analoğ oyuncu kontrolu felan sıkıntılı.

 2. kosasker dedi ki:
 3. nikney dedi ki:

  Anlamadım ki Electronic Arts’da kötü durumdaysa diğerleri nasıl ayakta duruyor.

 4. 81AHMERT61 dedi ki:

  Batsın inşşallah oldummolalı sevmem zaten

 5. masterbaba dedi ki:

  EA bile İş Güçünü ***** dükkanı kapatsın.

 6. SwateR dedi ki:

  Hem kendilerini hem de oyunlarını geliştirmeye baksınlar. Eskiden beğenerek, severek oynadığım NFS serisi bile artık hiç tat vermiyor. Her sene her sene oyun çıkaracaklarına 2-3 sene bekleyip daha iyisini yapmalılar.

 7. kosasker dedi ki:

  Bence yönetimi ve proje hazırlayan kadroları lağv edip bu işi başkasına ***** />

  EA istediği kadar tasarrufa gitsin, hiçbir şeye yarayacağını sanmıyorum.

 8. Kupa Beyi dedi ki:

  Hadi geçmiş olsun bakalım kaç kişi işten çıkacak

" EA İş Gücünü Yüzde 10 Azaltacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EA İş Gücünü Yüzde 10 Azaltacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EA İş Gücünü Yüzde 10 Azaltacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "