Okunma

E-devlet, engellilere yönelik hizmetlerini kullanıma sundu!


29 Temmuz 2018 Pazar 21:24
E-devlet, engellilere yönelik hizmetlerini kullanıma sundu!

E-devlet, ülkemizin teknolojik gelişmeler sonucunda doğan ihtiyacı giderme amaçlı olarak 2006’da temelleri atılmaya başlanmış bir yapı. O günden beridir sağladığı hizmetlerle gündemde olan e-devlet şimdi de engelli vatandaşlara yönelik hizmetlerini kullanıma sundu! Edevlet engelli hizmetleri nedir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bünyesinde bulunan e-devlet‘in son yıllarda yakaladığı başarılı grafiği sürdürebilmek adına, çalışmalarına hız vermeden devam ediyor.

E-devlet engelli hizmetleri ile engelli vatandaşlara büyük kolaylık sağlanacak!

edevlet engelli hizmetleri 2

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, verdiği röportajda engelli vatandaşların hayatta yaşadığı zorlukların farkında olduklarını ve bu konuda çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

Ayrıca yaklaşık 40 milyon kullanıcısı bulunan e-devlet‘te de engelli vatandaşlara yönelik projelerin yakında hayata geçirileceğini söyledi. 2015 yılında TÜRKSAT tarafından başlatılan e-devlet’te Engel Yok Projesi kapsamında işitme engelli vatandaşlara sunulan görüntülü çağrı merkezi hizmetlerinin artık e-devlet mobil uygulaması üzerinden de erişime 29 Temmuz 2018 itibariyle açılacağını belirtti.

İşitme engelli vatandaşların, e-devlet mobil uygulaması aracılığı ile ister yazılı isterse de işaret dili kullanarak çağrı merkezine istek ve şikayetlerini iletilmesine olanak sağlayan bu hizmet ile engelli vatandaşların toplumda daha fazla söz sahibi olmaları amaçlanıyor.

 

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" E-devlet, engellilere yönelik hizmetlerini kullanıma sundu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-devlet, engellilere yönelik hizmetlerini kullanıma sundu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-devlet, engellilere yönelik hizmetlerini kullanıma sundu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "