Elazığ depreminde son durum! İşte resmi açıklamalar


25 Ocak 2020 Cumartesi 12:20
Elazığ depreminde son durum! İşte resmi açıklamalar

Dün 20:55’te Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve Türk bilim tarihinin önemli kurumlarından Kandilli Rasathanesi tarafından açıklanan verilere göre 6.8 büyüklüğünde olan deprem, Hatay’dan Aksaray’a kadar Türkiye’nin birçok ilinde etkisini gösterdi. İşte resmi açıklamalar ile Elazığ depremi son durum!

Deprem sonrasında sosyal medyada ciddi bir bilgi kirliliği oluştu. Bu sadece yetkililerden ve kurumlardan gelen açıklamaların dikkate alınması gerektiğini birkez daha kanıtlamış oldu. Aynı zamanda Manisa’da artçı depremler yaşanırken, bilgi kirliliğinin önüne bir nebze geçebilmek için açıklamaları bir araya getirdik.

Elazığ depremi son durum: 22 kişi öldü, 1030 kişi yaralandı

25 Ocak – 11:30 itibariyle son durum: Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) depremde ölü sayısının 22, yaralı sayısının ise 1030 olduğunu açıkladı.

Deprem sonrası AFAD tarafından bölgeye 1.167 arama kurtarma personeli, 18 arama kurtarma köpeği ve 235 araç sevk etti. Ayrıca toplamda 8.565 çadır, 400 genel maksatlı çadır, 17.188 yatak ve 34.467 battaniye sevk edildiği açıklandı.

BTK: Sadece resmi açıklamaları dikkate alın

BTK tarafından yapılan açıklamalarda ücretsiz konuşma ve internet paketlerinin yanı sıra bölgeye mobil baz istasyonları sevk edildiği belirtildi. Bunun yanı sıra depremin ardından sosyal medyada yayılan yanlış ve spekülatif bilgilere karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda bir uyarı yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Bölgeye mobil baz istasyonları sevk edildi

Ulaştırma Bakanı Turhan: Deprem bölgesinde iletişim ve ulaşım ile ilgili tüm birimlerimiz teyakkuz halindedir. Hava, kara ve demiryollarımızda ulaşımı engelleyecek bir durum sözkonusu değildir Yardımların ivedilikle ulaştırılması için iletişim ve ulaşım yollarının açık tutulmasına azami özen gösterilmektedir.

GSM operatörlerinden ücretsiz konuşma ve internet!

Depremden çok kısa bir süre sonra Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom tarafından yapılan açıklamada, acil iletişim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ücretsiz konuşma ve internet paketlerinin tanımlandığı belirtildi.

TSK nakliye uçakları, İHA’lar ve askerlerimiz bölgede!

Milli Savunma Bakanlığı | 25 Ocak – 10:36 – Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası bölgede hasar tespit faaliyetlerine destek veren ANKA İnsansız Hava Aracımızın yanı sıra bir adet İnsanlı Keşif Uçağımız da (İKU) havadan hasar tespit çalışmalarına destek sağlaması için görevlendirildi.

Milli Savunma Bakanlığı | 25 Ocak – 09:02 – Yardım personelini ve ihtiyaç duyulan malzemeleri #Elazığ’a ulaştırmak maksadıyla Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait 9 Nakliye Uçağı ile 10 görev icra edildi.

Elazığ depremi Millî Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında kriz masaları oluşturuldu. TSK’ya ait 1 helikopter, kurtarma ekibi, 1 ANKA bölgede görevlendirildi. 8 adet nakliye uçağının da bölgeye uçuşu planlandı.

TSK’ya ait 8 adet nakliye uçağı Ankara, İstanbul, Kayseri ve Konya’dan bölgeye intikale başladı. AFAD ekiplerini, Jandarma Arama-Kurtarma Timlerini, Sağlık Bakanlığı personelini ve ihtiyaç duyulan malzemeleri Elazığ’a ulaştırıyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Valla abi ölümden döndük inşallah bir daha olmamasını umut ediyoruz. Ama artçı depremler dolayısıyla sürekli sallanıp duruyoruz. Dualarınızı eksik etmeyin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Allah bir daha yaşatmasın, enkaz altındakiler canlı kurtarılsın inşAllah, depreme dayanıklı binalar yapılsın, şu müteahhitlerin elinde baya bir kan var, sadece bu dünyadaki parayı düşünüyorlar ahlak, şeref yoksunu insanlar. Kızılaya mesajlar attık yardım için, siz de esirgemeyin yardımlarınızı, Allah razı olsun.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSN
NUSAYBİN SİZİNLE

" Elazığ depreminde son durum! İşte resmi açıklamalar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elazığ depreminde son durum! İşte resmi açıklamalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elazığ depreminde son durum! İşte resmi açıklamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti