Okunma

Nvidia PhysX’te Gülecek mi?


09 Aralık 2008 Salı 17:59
Nvidia PhysX’te Gülecek mi?

Nvidia‘nın fizik motoru PhysX için güzel haberler var. PhysX’in Intel destekli Havok‘la olan mücadelesinde iki büyük oyun üreticisinin desteğini aldı. Bu oyun üreticilerden bir tanesi Electronic Arts, diğeri ise 2K Games. Özellikle Electronic Arts, yaptığı spor oyunlarında bu fizik motorunu kullanırsa çok ilginç sahneler ortaya çıkabilir; özellikle de smaç sonrası kırılan pota camı NBA Live serisine güzel bir eklenti olabilir. Etrafa saçılan cam parçalarının oyuncular üzerinde bıraktığı etkiyi görmek ilginç olacak.

Daha Gelişmiş Oyunlar

Elbette olay EA SPorts oyunlarıyla sınırlı değil. 2K Games’in meşhur BioShock’ının ve diğer muadil oyunları daha gelişmiş grafiklerle ve oyuncuyla daha etkileşimli şekilde sunabilecek bir teknoloji olan PhysX, özellikle Nvidia’nın yaygınlığını düşündüğümüzde oldukça önemli. Dişer taraftan, bakalım üreticiler ne kadar süre içinde fizik motorlarını PhysX’e geçirebilecekler?

:: PhysX destekli görmek istediğiniz oyunları SDN forumlarında sayın!

Bilgi için: EA, 2K Games
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia PhysX’te Gülecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia PhysX’te Gülecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia PhysX’te Gülecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "