Okunma

Elektrikli Lego Kickstarter’da!


10 Mayıs 2016 Salı 19:30
Elektrikli Lego Kickstarter’da!

Brixo’nun elektrikli inşa blokları, aynı Lego gibi birbirine kolayca bağlanabiliyor. Farkı ise, her bir blok parçasının görevinin olması ve bir araya geldiklerinde bir devre oluşturuyor olması.

Güvenli elektrik ve telefon bağlantısı ile birlikte, isteyen istediği tasarımı hayata geçirebiliyor.

Brixo, içinde LED ışığı, batarya, motor blokları, ses, ışık ve yakınlık sensörlerini bulunduruyor. Krom kaplı, zehirli madde içermeyen metalden yapılmış bu bloklar, Lego ve benzer bloklarla birlikte kullanılabildiğinden, daha önce yapılmış Lego tasarımları, elektrikle hareketlendirilebiliyor.

Konnektör, eylem blokları ve tetikleyici bloklar sayesinde, tıpkı bir elektrik devresi yapılıyor gibi bağlantılar yapılabiliyor.

Tabii bu yaptığınız blokları sadece sensörlerle eğlenceli hale getirmekle kalmıyor, Bluetooth sensörü sayesinde bunu telefonunuzdan kontrol edebiliyorsunuz.

16-05/10/brixo-elektrikli-lego-kickstarter.jpg

Brixo, Kickstarter’ın gözdesi

Birbirine bağlanan blokların, enerjiyi iletmesiyle çalışan Brixo, teknik olarak hiçbir kablo kullanmadan, sadece inşa bloklarıyla devreler yapmanızı sağlıyor. Çocuklar için hem eğitici, hem de öğretici özellik taşıyan ürün, 9V pil ile güçlendiriliyor.

Basit bir yapıda olan ve Lego bloklarına bakışı değiştirecek olan Brixo, Kickstarter üzerinde kısa sürede popülerliği yakalamış durumda. Koyulan 50 bin dolar hedef, projenini bitime daha 29 gün kala 657 bin dolar ile geçilmiş durumda.

Minimum 29 dolar paketi ile satın alınabilen Brixo’nun içinde, bir adet akıllı batarya kasası, 1 motor blok, 10 adet 2×1 blok, 2 adet 2×2 blok, 20 adet 4×1 blok, 1 LED ışığı, 1 ışık butonu, yani toplamda 36 parça bulunmakta.

Başlangıç kiti adı verilen bu paketten sonra, 49 dolara standart kit bulunuyor. Onda ise 60 parça bulunmakta. En yüksek kit ise 159 dolardan satılıyor ve içinde 243 parça var.

Brixo hakkında daha fazla bilgi almak için, buraya tıklayarak Kickstarter sayfasına gidebilirsiniz.

:: Elektrikli Lego devreleri olan Brixo hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Elektrikli Lego Kickstarter’da!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İyi ben bununla fen hocası bi basit devre odev verse ben kabloları uğraşmam o elektrikli legoları alıp kapalı devre yapıp öğretmenime gösteririm

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni tasarımda fontlar çok küçük olmuş

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu uzun süredir var zaten ve bence hala Lego mindstorm daha güzel ama buda fena degil

" Elektrikli Lego Kickstarter’da! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elektrikli Lego Kickstarter’da! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elektrikli Lego Kickstarter’da! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "