Okunma

Elon Musk, Open AI’daki görevinden ayrıldı!


24 Şubat 2018 Cumartesi 22:00
Elon Musk, Open AI’daki görevinden ayrıldı!

Elon Musk Open AI kuruluşundaki görevinden ayrılma kararı aldığını açıkladı. Peki Elon Musk, kendi kurduğu ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Open AI‘dan neden ayrıldı?

Open AI, Elon Musk‘ın da içerisinde olduğu iki kişilik bir ekiple kurulan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş. Kuruluşun amacı ise yapay zekanın tehlikelerine dikkat çekerek, güvenli yapay zeka geliştirmelerine katkıda bulunmak.

Elon Musk Open AI Yönetim Kurulu’ndan ayrıldığını açıkladı!

elon musk open ai sdn 2

Bir blog yazısı ile açıklanan ayrılık haberi herkesi ilk başta şaşırtmış olsa da olayın nedeni, kararın oldukça yerinde bir karar olduğunu gösteriyor. Elon Musk, Tesla‘nın makine öğrenimi çalışmaları ile Open AI ekibinin yapay zeka çalışmaları arasında fikir ayrılığına sebep olmamak adına yönetim kurulundaki görevini bıraktığını belirtiyor.

Yine şirkete önerilerde bulunacağını belirten Elon Musk, aynı zamanda ekonomik yardımlarına da devam edeceğini belirtti. Open AI, şimdiye kadar yapmakta olduğu güvenli yapay zeka çalışmalarına devam edeceğini de belirtti.

:: Elon Musk’ın bu hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Elon Musk, Open AI’daki görevinden ayrıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, Open AI’daki görevinden ayrıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, Open AI’daki görevinden ayrıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "