Elon Musk uzaydan internet projesi hakkında konuştu


10 Mart 2020 Salı 15:45
Elon Musk uzaydan internet projesi hakkında konuştu

Elon Musk uzaydan internet projesi ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bir süredir devam eden sessiz çalışmalar, anlaşılan o ki beklendiği gibi başarılı bir şekilde sürüyor. Ancak tüm kullanıcılara ulaşmaktan oldukça uzak olabilir.

Elon Musk’ın Starlink projesi SpaceX’te kalacak

Amerika’nın Washington bölgesinde gerçekleştirilen Satellite 2020 konferansında konuşma yapan Elon Musk, Starlink projesini SpaceX bünyesinden ayırmayı şu an için düşünmediklerini ifade etti. Bu da akıllara bu projenin, henüz daha kullanıcıların erişimine açılmasının beklenmemesi anlamını getirmiş oluyor.

Bu süreçte Elon Musk, şu an için ticari girişimden daha çok projenin başarılı olmasına odaklandıklarını ifade ediyor.

uzaydan internet

Elon Musk’ın Starlink projesi nedir?

Kısa bir açıklama yapmak gerekirse Elon Musk, SpaceX bünyesinde Starlink ismini verdiği bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Bu proje kapsamında şirket, yörüngeye binlerce uydu gönderecek. Bu uydular üzerinden de tüm dünyaya internet bağlantısı sunulacak. Starlink projesi ile birlikte SpaceX, bir nevi kendi internet ağını uzayda kurmuş olacak.

Bu internet bağlantısının ilk etapta SpaceX içerisinde kapalı bir sistem olacağını belirten Elon Musk, ticari olarak kullanımı ile ilgili en azından şu an için net bir planlamaları olmadığı bilgisini paylaşıyor.

İlk uydularının fırlatılmasına da adım adım ilerlenirken yapılan bu açıklama, akıllara çeşitli soru işaretlerini de getirmiş oldu. SpaceX önümüzdeki günlerde uzaydan internet bağlantısını sunacak ilk 300 uyduyu fırlatmış olacak.

Toplamda 12 bin uydunun yörüngeye yerleştirilmesi planlanıyor. Anlaşılan o ki tüm planlamalar yapılana kadar Starlink projesi, SpaceX bünyesinde yer alan kapalı bir proje olacak.

Starlink’in SpaceX’ten ayrı bir ticari şirket olması konusunda Elon Musk’ın nasıl bir yol izleyeceği, sektörün dikkatle takip edeceği konular arasında olamaya devam edecek.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Elon Musk uzaydan internet projesi hakkında konuştu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Elon Musk’ ın bu projesini destekliyorum özellikle bizim ülkede internet lütuf gibi veriliyor ama starlink projesine Abd’nin istihbaratı ve ordu birimleri projenin dışında kalmalı bu projeyi dünyayı kontrol altına almak için kullanmalarına izin vermemeliler

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Elon Musk’ ın bu projesini destekliyorum özellikle bizim ülkede internet lütuf gibi veriliyor ama starlink projesi Abd’nin istihbaratı ve ordu birimleri bu işin dışında kalmalı bu projeyi dünyayı kontrol almak için kullanmalarına izin vermemeliler

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  bizdeki alt yapı rezalet ,kurtar bizi reis

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Uzayı çöplüğe çevirdiler

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Binlerce uydunun uzaydaki güvenliği ve yenilenmesini en hızlı biçimde gerçekleştirecek planlama nasıl yapılacak bunları görmek lazım. İlk fırlatılan grup uydular şu an ne aşamada bağlantılar kapsama alanı vs teknik konular için yeterli zaman geçti. Asıl bu konular hakkında bir bilgilendirme yok. Buda projenin hala test aşamasında ve bilinmeyenlerle dolu olduğunu gösteriyor. Bir hayalden öte geçip gerçeğe dönüşmesi ise hem zaman alscak hemde ilk hedef ve planlamalardan farklı bir yapıya kavuşacak.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bağlaçları ayrı yaz kurban olayım

" Elon Musk uzaydan internet projesi hakkında konuştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk uzaydan internet projesi hakkında konuştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk uzaydan internet projesi hakkında konuştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 2. 2 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 3. 3 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 4. 4 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 5. 5 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 6. 6 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 7. 7 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 8. 8 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 9. 9 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 10. 10 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!