Okunma

Elveda Jawbone!


07 Temmuz 2017 Cuma 20:30
Elveda Jawbone!

Bluetooth kulaklık, kablosuz hoparlör ve aktivite bantları ile tanıdığımız Jawbone maalesef kapanıyor. Şirketin CEO’su ise yine yeni bir girişimle karşımıza çıkacak.

Bildiğimiz Jawbone dönüşüyor!

Jawbone kurucularından olan ve CEO’luk görevini yürüten Hosain Rahman, yeni bir şirketle yoluna devam edecek. Jawbone Health Hub adlı yeni şirket, tamamen sağlık odaklı ürünler ve servislere odaklanacağı ifade ediliyor.

Yeni şirketin çalışanlarının çoğu da yine eski şirketten buraya geçiş yapacak. Yani Jawbone adı farklı bir şekilde tekrar hayata geçiyor. Bu arada yeni şirketin Jawbone ürünlerine destek verecek olması da güzel bir gelişme.

17-07/07/jawbone-kapaniyor-sdn-02.jpg

Fitbit ile girdiği davalarla uğraşan ve finansal olarak durumu pek de iyi olmayan Jawbone, çıkışı yeni şirketle arayacak gibi gözüküyor. Şirket tarafından Jawbone Health adı altında çeşitli iş ilanlarının verilmesi de hali hazırda böyle bir hamle yapılabileceğine yorulmaktaydı. 7

Ek olarak, Ocak ayından itibaren sosyal medya kanalları üzerinden müşteri hizmetinin verilmemesi ve Jawbone Bluetooth hoparlörlere ve UP aktivite bantlarına güncelleme sunulmaması da süreçle ilgili örneklerden.

:: Jawbone’un farklı bir girişim olarak hayata geçmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Elveda Jawbone! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elveda Jawbone! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elveda Jawbone! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "