EMC FORUM 2009


01 Ekim 2009 Perşembe 13:39
EMC FORUM 2009

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 1000’e yakın katılımıcıyı ağırlayan EMC Forum‘da, işletmelerin yaşanan ekonomik krizden daha güçlü ve büyüyerek çıkmalarının tek yolunun bilgi altyapısının verimliliğini artırmak olduğuna dikkat çekildi. EMC’nin sistem bağımsız çözümler getiren “cloud computing” (bulut bilişim) uygulamaları konusundaki vizyonu katılımcılarla paylaşıldı.

Fujitsu, Gantek Teknoloji, Proline, Accenture, Cisco, Ericsson, Glasshouse, KoçSistem, NGN, SAP, Siemens, Vmware, Arena ve Avnet gibi bilgi yönetimi sektörünün önde gelen temsilcilerinin yer aldığı etkinlikte; sanallaştırma, tekilleştirme, konsolidasyon, email arşivleme, bütünleşik veri depolama, içerik yönetimi, iş sürekliliği ve felaket kurtarma konu başlıkları altında oturumlar düzenlendi.

 

2010’da şirketlerin en önemli stratejilerinden birinin veri, süreç ve iş akışının entegre edilmesi olacağının altını çizen O’Callaghan, süreç yönetiminin aktif yönetiminden daha fazla öne çıkacağını belirtti.

 

EMC EMEA ve Asya Pasifik Program Direktörü John O’Callaghan ‘ın ana konuşmacı olduğu etkinlikte, maliyetleri azaltmak, yönetimi basitleştirmek ve mevcut yatırımlardan en yüksek getiriyi elde etmek için getirdikleri çözümleri anlattı.

Sanal sunucu ortamlarının yönetiminde kullanılan araçların değişmesi gerektiğini söyleyen O’Callaghan, EMC’nin “private cloud” (özel bulut) altyapıları ile en yetkin bilgi altyapısı çözümlerini sunduğunu kaydederek, “Bulut altyapılar sayesinde şirketler verimliliği artıracak, kontrolü çok daha kolay sağlayacaklar. 2009 sonuna kadar bulut çözümleri seçen firmalar toplam BT maliyetlerinden en az yüzde 20 tasarruf edecekler.” dedi. Bulut çözümlerin şirketlerde daha az BT elemanına ihtiyaç duyulması anlamına da gelmediğini kaydeden O’Callaghan, “Aksine artık ellerinde daha stratejik işleri yapabilecek zamanları olacak.” diye konuştu.

 

Bulut Bilişim Nedir?

Bulut bilişim (Cloud Computing) ile ihtiyaç duyulan veriler ve hesaplamalar kişisel bilgisayarlar yerine uzaktaki birçok bilgisayarda tutulabiliyor. Buralarda hesaplanan veriler internet üzerinden kişisel bilgisayarlara yönlendiriliyor. Bu durumda eldeki bilgisayarın kapasitesinin ne olduğunun önemi kalmıyor. Ayrıca bu verilere dünyanın herhangi bir yerinden ve herhangi bir donanımla erişim sağlanıyor. Bu da doğal olarak platform bağımsızlığı sağlıyor.

:: Cloud Computing şirketlerin verimliliğini arttıracak mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" EMC FORUM 2009 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EMC FORUM 2009 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EMC FORUM 2009 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme
  2. 2 Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video) Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video)
  3. 3 SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler? SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler?
  4. 4 Kadın gözüyle iPhone SE 2020 Kadın gözüyle iPhone SE 2020
  5. 5 Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)
  6. 6 "Uygun fiyatlı" iPhone 8 Plus hala alınır mı?
  7. 7 iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık! iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık!
  8. 8 Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler! Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler!
  9. 9 Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi
  10. 10 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64