Emirates teknolojiyi sonuna kadar kullanacak!


30 Kasım 2018 Cuma 11:29
Emirates teknolojiyi sonuna kadar kullanacak!

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli ünlü havayolu şirketi Emirates, müşterilerinin yolculuk sürecini geliştirmek için sayısız teknolojiden yararlanıyor. Şimdi ise Emirates akıllı check-in özelliği ile gündemde!

Emirates akıllı check-in özelliği ile gündeme bomba gibi düştü!

Ünlü havayolu şirketlerinden biri olan Emirates, teknolojiyi operasyonel faaliyetlerinde kullanma konusunda her geçen gün gelişiyor. İlk olarak “Biyometrik Tarama” özelliği ile yolcuların pasaport kontrol ve check-in  gibi işlemleri zahmetsiz ve güvenli bir şekilde yapmalarını sağladı. En son teknolojiye sahip cihazlar Dubai Havalimanı’nda Emirates’in kullanmakta olduğu Terminal 3’e yerleştirilmeye başlandı.

Emirates akıllı check-in özelliği ile gündemde! SDN-3

Şirket, hemen ardından “Akıllı Tünel” hizmetinin denemelerini başlattı. Bu sistemden de kısaca bahsetmek gerekirse, yolcular giriş kapısında bir tünelden yürürken tünelde bulunan birçok akıllı kamera sayesinde yapılan yüz ve iris tarama ile yolcuların güvenlik ve pasaport kontrol işlemleri yapılabilecek.

Şimdi ise şirket yolcularına akıllı tünel için eklediği önemli bir özelliği duyurdu. Emirates akıllı check-in özelliği sayesinde akıllı tünel içerisindeki yüz ve iris taraması ile saniyeler içinde gerçekleştirebilecek ve tünelin sonundaki bir panelden koltuk seçimi yapabilecekler.

Bununla birlikte şirket, uçağını kaçırmaya yakın yada uçuş saatini unutmuş yolcularını belli aralıklarla uyaracak bir sistem üzerinde çalıştığını da bildirdi. Umarız yakın zamanda ülkemizdeki firmalar da uçuş süreçlerimizi bu denli kısaltabilecek, operasyonel işlemler üzerinde çalışır.

Peki, siz uçak yolculuklarınız sürecinde ne gibi sıkıntılar yaşıyorsunuz ve bu durumları kolaylaştırmak adına şu olsa güzel olurdu dediğiniz şeyler nelerdir?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Emirates teknolojiyi sonuna kadar kullanacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Emirates teknolojiyi sonuna kadar kullanacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Emirates teknolojiyi sonuna kadar kullanacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!