Okunma

Empire State Binasına Drone Çarptı!


09 Şubat 2016 Salı 07:00
Empire State Binasına Drone Çarptı!

Empire State binasının 40. katına çarpan drone birkaç kat aşağıdaki çıkıntının üzerine düştü. Sean Riddle pervasızca tehlike saçtığı ve drone ile yasadışı şehri gözetlediği için suçlanıyor. Twitter üzerinden polisi ve bir yıl önceki bir gazete haberini  suçladı.

443 metre yükseklikte Empire State binasının 40. katına çarpan drone’un sahibinin dediğine göre polis memuru drone sahibine burada uçurabileceğini söylemiş. Twitter üzerinden açıklama yapan drone sahibi kendisini böyle savundu.

16-02/08/empire-state-drone.jpg

Sadece kar amacı gütmeyen bir video için birkaç saniyelik kayıt yapmak istediğini söyleyen Sean Riddle, bir yıl öncesine ait bir haberi göstererek Empire State çevresinde drone kullanmanın yasal olduğunu söyledi. Olaydan 20 dakika önce bir polis memuruna sorduğunda memur uçurmasında bir problem olmadığını söylemiş.

Her ne kadar eski bir haberi ve polis memurunu suçlasa da güncel drone haritalarında Empire State çevresinde ve Manhattan’ın birçok bölgesinde yoğun hava trafiği nedeniyle drone uçurmanın yasak olduğu açık bir şekilde belirtiliyor.

16-02/08/know-before-you-fly-manhattan.jpg

The Know Before Fly isimli site sayesinde yasaklı bölgeleri rahatça görebilme imkanına sahibiz. Sitede ayrıca belirtildiği üzere dronelar 121.9 metreden yüksekte, 7.6 metreden aşağıda uçurulmamalı.  Buna ek olarak korunmasız insanların ve araçların üzerinde uçurulmamalı. En önemlisi ise drone kullanacağız bölgenin yasalarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Yaşanan bu olayda herhangi bir yaralanma yaşanmamış olsa da 400 metreden düşen bir drone aşağıdaki insanlar için büyük bir sorun teşkil ediyor. Hollanda polisinin eğittiği kartallar bu gibi durumlarda oldukça etkili olurdu.

Kaynak: BBC

:: Ülkemizde dronelara karşı alınan önlemler hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarFatih Koç

Bilgisayar Mühendisliği okuyan Fatih, bir yandan da teknoloji, oyun ve sinema sektörüyle ilgileniyor. İnternet ile tanıştığı günden beri MMO oynuyor ve oyun yapımcısı olma yolunda ilerliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Empire State Binasına Drone Çarptı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  NEWYORK

 2. SDN Okuru dedi ki:

  11 Eylül saldırılarının minyatürü

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Havayıda parselleyip satarlar yakında

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Drone uçurmakdamı yasakmış. Bir yaşıma daha girdim

 5. SDN Okuru dedi ki:

  habere gel

" Empire State Binasına Drone Çarptı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Empire State Binasına Drone Çarptı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Empire State Binasına Drone Çarptı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "