Okunma

En Çok Büyüyen Avea!


06 Ağustos 2014 Çarşamba 06:30
En Çok Büyüyen Avea!

Avea, yılın 2.  çeyreğinde gerçekleşen 493 bin abone artışıyla pazarda en çok büyüyen operatör oldu. Şirket bu sonuçlarla, yılın ilk 6 ayında kazandığı 1,3 milyon aboneyle, 2007’den bu yana  en yüksek ilk yarıyıl abone büyümesini gerçekleştirdi.

Toplam tabanda geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gerçekleştirdiği yüzde 14 oranındaki artışla toplam abone sayısını da 15,8 milyona yükselten Avea, elde ettiği bu sonuçlarla kesintisiz 12 çeyrektir “pazarda en çok büyüyen operatör” olmayı da sürdürdü.

2. çeyrekte net 384 bin abonenin numarasını Avea’ya taşımasıyla birlikte, 2014’ün ilk yarısında numara taşıma net kazanımını 1,1 milyon aboneye çıkaran Avea, elde ettiği bu sonuçla,2014’ün ilk yarıyılını numara taşımada pozitifte kapatan “tek operatör” olarak tamamlarken; bu alandaki kesintisiz liderliğini de 9. çeyreğe taşıdı.

Avea’nın finansal sonuçları, GSM şirketlerinin geleceği olarak görülen mobil data gelirlerine de damga vurdu. Gelir büyümesinin lokomotifi olan mobil data gelirlerini 2010’dan bu yana12 katına çıkartan Avea, bu alandaki gelirlerini geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 75 büyümeyle 231 milyon TL’ye yükseltti.

::Avea’nın müşteri memnuniyeti hakkında düşünceleriniz nelerdir? 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “En Çok Büyüyen Avea!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Avea orda cekiyomu

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Avea en iyisimi ahahahah bende avea kullanıyorum İstanbul da ikametgah ediyorum ve 3G çekmiyor internete gireceğim diye sinirden oluyorum avea demek tam bir facia demek ..

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Tek kelime 3g izmirin ortasında bile çalışmıyor hele birde Kuşadası ndaki evimde kanser oluyorum malesef internet ve görüşme kalitesi kötü iyi mal iyi para

" En Çok Büyüyen Avea! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Çok Büyüyen Avea! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Çok Büyüyen Avea! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "