Okunma

En dengeli insansı robot görüntülendi


09 Mayıs 2019 Perşembe 07:00
En dengeli insansı robot görüntülendi

Gittikçe gelişen robot teknolojileri, robotlara her geçen gün yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şimdi de Ihmc Robots tarafından paylaşılan video, oldukça dengeli olduğu görülen dengeli robot modelini bizlere gösteriyor. Videodaki insansı robot, tam 343 kilogram ağırlığında olmasıyla da dikkat çekiyor.

Dengeli robot, her ne kadar basit bir durummuş gibi gözükse de durum aslında öyle değil. Bu robot, dengesinin gösterildiği denge tahtasının yanı sıra arazi gibi koşullarda daha hızlı hareket edebilir.

En dengeli, insansı robot neler sunuyor?

Paylaşılan 3 dakikalık videonun 343 kiloluk bir insansı robot yer alıyor. Kontrol, algı ve planlama algoritmalarının kullanıldığı robotun, bu dengede durma özelliği sayesinde arazilerde daha verimli olacağı belirtiliyor.

Robotlar artık durmaksızın gelişiyor ve adeta insan özelliklerini kazanıyorlar. Bu durum bize birkaç yıl içerisinde yandaş olarak yanınızda yaşayabileceğiniz robotların geleceğini gösteriyor.

Ayrıca bu robotun da olduğu gibi robotların arazi gibi ortamlara hazırlanması savaşlarda kullanılacağının en büyük kanıtlarından bir tanesi.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “En dengeli insansı robot görüntülendi”

  1. Anonim dedi ki:

    bizim robotun biri sanırım düşüp, sağını solunu parçalamıştı, zavallı, iki kişi kaldırıp yerine koymuştu 🙂 bir tanesi de bakana laf söylemişti, zavallıya format atmışlardı, gelip bakandan özür dilemişti. En son gerçekleşen gösteride, ptt nin robotu, kargoları sağa sola fırlatmıştı 🙂 Biz de robotlar bile çılgın 🙂

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    En dengeli felan değil atlas burayı koşarak geçer

" En dengeli insansı robot görüntülendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En dengeli insansı robot görüntülendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En dengeli insansı robot görüntülendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "