Okunma

En Düşük Ceza Türkiye’de


03 Ağustos 2009 Pazartesi 13:22
En Düşük Ceza Türkiye’de

Birçok ülkede direksiyon başında cep telefonuyla konuşmak yasadışı kabul ediliyor. Seyir halinde cep telefonu ile konuşan sürücüler birçok Avrupa ülkesinde yüksek para cezalarıyla karşı karşıya kalıyor. Sürücülerin araçlarında ya bir araç kiti bulundurmaları ya da eller serbest konuşmaya imkan veren bir cihaz kullanmaları gerekiyor. Bluetooth kulaklıklar burada iyi bir seçenek sayılıyor. Fakat araç kitinden çok daha düşük bir maliyete sahip olan Bluetooth kulaklıklar ne yazık ki pek tercih edilmiyor.

Oysa Bluetooth kullanılsa seyir halindeyken cep telefonuyla konuşma yapılabiliyor. Sürücünün dikkati dağılmıyor ve bu sayede kaza risklerine neden olmuyor.

Jabra Bluetooth kulaklıklar ve araç kitleri, sürücülere eller serbest telefonla konuşma imkanı sunarak daha güvenli ve konforlu bir yolculuk yapma şansı tanıyor.

En yüksek para cezası uygulayan ilk üç ülke 600 Euro ile İtalya, Norveç ve Portekiz. Türkiye’de ise seyir halindeyken telefonla konuşmak 61 TL, yani 29 Euro ve 10 ehliyet puanına mal oluyor. Türkiye bu rakamla Rusya’dan sonra en düşük cezanın uygulandığı ülke olarak dikkat çekiyor.

:: Cezaları düşük buluyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “En Düşük Ceza Türkiye’de”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sana az geliyor ceza sen ödede görelim.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bu haberin maksati Jabra`nin reklamini yapmak !!!

  3. SDN Okuru dedi ki:

    hem haber hem reklam olmuş bu.

" En Düşük Ceza Türkiye’de konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Düşük Ceza Türkiye’de ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Düşük Ceza Türkiye’de ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "