Okunma

En Hızlı İnternet Kimde?


10 Kasım 2008 Pazartesi 09:40
En Hızlı İnternet Kimde?

Sürekli internetin pahalı ve düşük hızda olduğundan yakınanlara nankör mü diyorsunuz? Bu yazı belki de fikrinizi değiştirmeye yeter. Zira ortalama olarak 2 Mbps gibi hızların kullanıldığı Türkiye’ye, Litvanya ve Rusya bile 11 kat fark atıyor. Ortalama hız olarak 24 Mbps kullanan bu iki ülkeye ise Asyalı çekik gözlü dostlarımız, muhtemelen acıyarak bakıyor. Örneğin Güney Kore‘de ortalama bağlantı hızı 42 Mbps.

Peki Kral Kim?

ABD mi? Yanlış tahmin. Genişbant pazarının %44’ü fiber optik bağlantı kullanan Japonya, tamı tamına 91 Mbps ortalama bağlantı hızıyla, dünyadaki en süratli internet erişimini sağlıyor. Tanımdaki “ortalama” kelimesine özellikle dikkat etmenizi istiyoruz. Henüz İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde bile 100 Mbps için planlar 2012 yılından başlarken, Japonya’da ortalama bir kullanıcı, birkaç siteyi kendi bilgisayarından host edecek kadar hızlı bağlantı kullanıyor.

:: Bağlantı hızınız kaç Mbps?

Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

53 yorum - “En Hızlı İnternet Kimde?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    benim internet 4mbps ve artık fiberde çıktı türkiyede 1000mbps internette var ama 1200 lira

  2. SDN Okuru dedi ki:

    benim 100 Mbps.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Benim hızım 24.85 iyi sayılır ama Japonya neymiş la öyle 😀

" En Hızlı İnternet Kimde? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Hızlı İnternet Kimde? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Hızlı İnternet Kimde? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "