En ilginç Kickstarter projeleri


15 Mayıs 2020 Cuma 23:30
En ilginç Kickstarter projeleri

En ilginç Kickstarter projelerini bir araya getirmeye devam ediyoruz. Bu hafta da kitle fonlaması sitesinin derinlerinde gizlenmiş, pek bilinmeyen ilginç projeleri sizler için bir araya getirdik.

Haftanın en ilginç 5 kitle fonlaması projesi

Bu hafta sizler için daha deneysel projeleri bir araya getirmeye çalıştık. İşte projeler: Tuzlu sudan elektrik üreten powerbank, çok sessiz  3D yazıcı, beyin egzersiz başlığı, her yerde temiz su, Corona’ya karşı tam koruma.

Tuzlu sudan elektrik üreten powerbank: HydraCell

Doğrusu böyle bir proje için nasıl bir tanımlama yapılır pek bilemedik. Yani tam anlamıyla bir powerbank değil karşımızdaki. Bir tür tuzlu sudan elektrik üreten bir mini jeneratör ile karşı karşıyayız aslında.

HydraCell nasıl çalışıyor?

HydraCell, ilginç bir proje ama çalışma mantığı tahmin edilenden çok daha basit. Bu küp şeklindeki kutucuk, içine dökülen suyu ayrıştırarak elektrik elde ediyor.

Yüzde 7,5 oranında tuz barındıran suyu elektriğe çeviren küp, öncelikle sudaki oksijeni ayrıştırıyor. Bir tarafta ise sudan kalan OH bileşimini kullanan cihaz bir taraftan eksi bir taraftan artı akım sağlayarak suyu elektriğe çeviriyor.

Aslında basit gibi görünse de, girişimcinin bunu el kadar bir küp içerisinde başarmış olması önemli. Doğru oranda tuz karıştırılan suyu cihaza yerleştirip, kapağını kapattıktan sonra HydraCell çalışmaya hazır hale geliyor.

kickstarter, kitle fonlaması, indiegogo

Cihaz, başka önemli özelliklere daha sahip. HydraCell, elektrikle çalışan powerbank modelleri karşısında önemli avantajlara sahip. Bir akıllı telefonu tam 10 kere şarj edebilecek kadar yüksek kapasitede elektrik üretiyor.

Kullanıcısına 25 yıl kullanım vaad eden cihaz için şarj olmasını beklemeniz de gerekmiyor. Suyunu koyduğunuz anda kullanıma hazır. Bu marifetli küp yanında bir acil durum ışığı ile birlikte geliyor. Böylece, elektrik kesintilerinde ışık kaynağı olarak kullanabiliyorsunuz. HydraCell acil durum ışığıyla birlikte Kickstarter üzerinde 54 dolar fiyat etiketine sahip.

Doğrusu bu marifetli küpün çok daha büyük bir versiyonu nasıl olur, suyun hidrolize edilmesiyle elde edilen elektrik bir alternatif enerji olur mu gibi sorular HydraCell ile birlikte aklımızda yer etti.

Sizin de bu projeyle alakalı yorumlarınızı bekliyoruz. Proje hakkında daha fazla bilgiye Kickstarter sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En ilginç Kickstarter projeleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En ilginç Kickstarter projeleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En ilginç Kickstarter projeleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!