En İlginç Konsept Tasarımlar – 3


21 Haziran 2010 Pazartesi 14:00
En İlginç Konsept Tasarımlar – 3

Yakın geleceğimizi değiştirecek ürün tasarımlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu tasarımların bazıları günümüz için çok uçuk gözükse de, bugün kullandığımız cihazların da bundan 50 yıl önce uçuk gözüktüğünü unutmamak lazım.

Eskiden uçuk gelen tasarımlar artık hayatımızın bir parçası

Hem yakın geleceğe bir göz atmak, hem de teknoloji ve yaratıcı zekanın bir araya gelince ortaya çıkardığı mucizeleri görmek için ilerleyen sayfalarımıza bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Resimlerin üzerine tıklayınca bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

Geleceğin buzdolabı

İşte karşınızda geleceğin buzdolabı. Özel bir biyopolimer jelin içerisine yerleştirilen besinler, nanometre boyutlarındaki bio-robotlar tarafından sarılıyor. Her bir besin için ayrı bir cep oluşturulup, her şey ayrı ayrı soğutuluyor. Kapak olmayan tasarımda bir yiyeceği almak için elinizi jelin içerisine sokmanız yeterli.

Katlanabilir hoparlör

Hoparlörlerin çok yer kapladığını düşünüyorsanız, neden onları katlamıyorsunuz? Cep telefonunuzdan ya da benzer bir taşınabilir cihazdan dışarıya ses vermek istiyorsanız, hoparlörünüzü katlayıp cebinize koyup, daha sonra ihtiyacınız olduğunda açabilirsiniz.

Sosyal ağlar için gamepad

Bilgisayarı sadece eğlence amaçlı kullananlardansanız ve sosyal ağ sitelerine sıkça giriyorsanız bu tasarım hoşunuza gidebilir. Bir daire ve kontrol kısımlarından oluşan tasarımın ortasında yer alan dört bölüm Facebook, YouTube, iTunes ve bilgisayarınızdaki webcam için ayrılmış. Kontrol kısımlarını uygun yere çevirdiğiniz zaman bu siteleri ve uygulamaları analog kol ve tuşlar ile kullanabiliyorsunuz.

Görme engellilere kolaylık

Görme engelliler için hazırlanmış bu tasarım aslında çok basit bir temele dayanıyor. Görme engelli kişi hangi odaya girip çıktığından emin olsun diye, kapının koluna kabartmalı noktalı alfabe ile odanın adı yazılıyor. Böylece bu basit fikirle, görme engellilerin evdeki hayatı bir nebze olsun kolaylaşmış oluyor.

Radyo topu

Radyoda artık kanalları tek tek elle aramak yerine otomatik aramayla bulabiliyoruz. Ancak Radioball adlı bu tasarım elle tek tek radyo istasyonlarını aramayı eğlenceli bir hale getiriyor. Top şeklindeki bu radyoyu döndürdüğünüzde frekansları aramaya başlıyor. Belli bir noktada beğendiğiniz bir istasyon olursa onu kaydedebiliyorsunuz. Ürünün nasıl çalıştığını videodan görebilirsiniz.

Sesli okuma

Gözleri iyi görmeyenler fakat yine de okumaktan vazgeçemeyenler için düşünülen bu konsept tasarım cihaz, eğer gerçek bir ürün haline gelirse birçok insanın sıkıntısını dindirebilir. Kaleme benzeyen tasarım, bir kamera ve hoparlörden oluşuyor. Kamera kısmını yazıların üzerinde gezdirdiğinizde, cihazın bunları algılayarak sese çevirmesi planlanıyor.

Görsel müzik

Dinlediğiniz müziğin görsel olarak nasıl yansıyabileceğini hiç düşündünüz mü? Bunu düşünen tasarımcılar bir müzik çalara bağlayabileceğiniz bu cihazı tasarlamışlar. Çalan müziğin ritmine, hızına ve türüne göre üst kısmından su damlacıkları düşen bu cihaz, müzik zevkini görsel ziyafete çevirmeyi hedefliyor.

:: Bu tasarımlardan hangisini evinizde kullanmak isterdiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “En İlginç Konsept Tasarımlar – 3”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  iyrenççç hiç bişey çıkmıo

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  OOOOOO

" En İlginç Konsept Tasarımlar – 3 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İlginç Konsept Tasarımlar – 3 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İlginç Konsept Tasarımlar – 3 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!