Okunma

En İyi 50 CEO Açıklandı!


09 Haziran 2016 Perşembe 00:00
En İyi 50 CEO Açıklandı!

ABD merkezli şirket Glassdoor, ABD kapsamındaki şirketlerin en iyi üst düzey yöneticilerinin belirlendiği “En İyi 50 CEO” adlı listeyi yayınladı.

Vizyonerlik, liderlik, çok çalışkanlık, büyümeye odaklı girişimler, yaratıcılık odağı, marka büyüklükleri gibi kriterlere göz önünde oluşturulan listenin zirvesinde sürpriz isimler yer aldı.

16-06/08/pa-23786744.jpg

ABD’nin En İyi 50 CEO’su

2 Mayıs 2015-1 Mayıs 2016 tarihi arasında, en az 1000 çalışana sahip ABD merkezli şirketlerin yer verildiği listenin zirvesinde teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinin CEO’ları yer aldı.

Glassdoor çalışanlarının “Choice Awards” bünyesinde oluşturdukları 50 basamaklı listenin 18 basamağında teknoloji odaklı şirketler yer aldı.

Listenin zirvesindeki beklenmeyen çıkışı ise Ultimate Software CEO’su Scott Scherr yaptı. Geçtiğimiz yıl listede kendisine beşinci sırada yer bulan Scherr, bu yıl ikinci basamakta yer aldı.

Scherr’in ikinci sırada yer almasının sahip olduğu vizyonerlik, liderlik, büyümeye odaklı girişimlerinin yanı sıra çalışanlarına ve diğer şirketlere karşı göstermiş olduğu sıcak kanlı tavır olduğu ifade edildi.

16-06/08/750x-1.jpg

2013 yılında listenin zirvesinde yer alan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise bu yıl listenin dördüncü basamağında kendisine yer buldu.

Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple’ın CEO’su Tim Cook ise istikrarlı yükselişini bu yıl da sürdürdü.

2014 yılında listeye 18. basamaktan giren Cook, geçen yıl 10. sırada kendine yer bulurken, bu yıl 8.sırada yer aldı.

Apple’ın Tim Cook’dan önceki CEO’su Steve Jobs ise 2012 yılında listede ilk sırada bulunuyordu.

“ABD’nin En İyi 50 CEO’su” listesinin zirvesinde ise Bain&Company CEO’su Bob Bechek yer aldı.

16-06/08/bob-bechek-of-bain-1.jpg

Glassdoor ayrıca, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda merkezli 1000’in altında çalışan barındıran büyük ve orta boy işletmelerin bulunduğu bir başka listeyi de yayınladı.

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

:: En iyi 50 CEO’nun yer aldığı listeyi nasıl buldunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “En İyi 50 CEO Açıklandı!”

 1. Anonim dedi ki:

  This is my first time pay a visit at here and i am in fact happy to
  read all at one place.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Steve Jobs 2012'de yaşamıyordu da nasıl ilk sıraya girmiş onu anlamlandıramadım ama neyse 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Aslında tam size göreymiş. 50 sayfa yapıp 50 tık alırdınız. Ama bu sefer yapmamışınız. Şimdi ne üzülmüşünüzdür keşke 10 olaydıda 10 sayfa yapaydık diye. Siz her şeyi sayfalaştırıp tık alma peşindesiniz. Tez zamanda batasınız. Batasıcalar.

" En İyi 50 CEO Açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi 50 CEO Açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi 50 CEO Açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "