En iyi CES teknolojileri şimdi nerede? (Galeri)


1 gün önce eklendi
En iyi CES teknolojileri şimdi nerede? (Galeri)

Teknoloji markaları tarafından büyük bir gösterişle tanıtılan yeni nesil teknolojiler, her zaman kullanıcıya ulaşmıyor ve sadece tanıtımla kalıyor. Her yıl Tüketici Elektroniği Fuarı’nda görmeye alışık olduğumuz gösterişli tanıtımları CES bittikten sonra bir daha görmüyor veya duymuyoruz. Bu yıl da büyük bir çoşkuyla tanıtılan CES’teki teknolojilerin akıbeti ne olacak hep birlikte göreceğiz. Ancak biz bu yazımızda, CES 2020 ve öncesinde tanıtıldıktan bir daha adını hiç duymadığımız veya süreci sıkıntılı olan teknoloji ürünlerine mercek tutacağız.

ALIENWARE Konsept UFO

Konsept aşamasından çıkacağına dair hiçbir gösterge olmayan Alienware’in Concept UFO’su, tanıtıldığı dönem rüya makine olarak adlandırılmıştı. Nintendo Switch tarzı bir el cihazı olan konsept ürün, geçen yılki tanıtımda Mortal Kombat 11’i ve Rocket League’i kısa süre demo olarak çalıştırabilmişti.

Ürün, ayrılabilir denetleyiciler ve el tipi Switch tarzı modu ile gerçek çalışan bir prototipti. Alienware‘nin amacı Windows 10 platformunu daha erişilebilir hale getirebilecek radikal bir araç türü yaratmaktı. Ancak, Concept UFO tanıtıldığı şekliyle kaldı.

LG yatırılabilir OLED TV

LG‘nin her yıl CES‘te hem gerçek hem de gerçek olmayan ürünlerden oluşan bir tanıtım yaptığı biliniyor. Gerçek olmayan kategori genelde LG‘nin deneysel ürünleri ile oluyor. Bu konu ile ilgili geçtiğimiz birkaç yıl içinde en etkileyici tanıtım hiç şüphesiz döndürülebilir OLED ekrandı.

Bu etkileyici ürünü LG CES sonrası bir şekilde ortaya çıkarttı ve 87.000 dolardan satışa sundu. Güney Kore’de birinin aldığı düşünülen katlanabilir TV ile ilgili LG‘den bir daha ses çıkmadı.

Razer Tomahawk

Razer’ın CES 2020‘de sergilediği Razer Tomahawk, basit ve temiz bir konsept vizyonu ile tanıtıldı. Vizyonu basitlik olan bu ürünün, bir kutuda grafik kartının yanında bilgi işlem yapan başka bir kutu vardı. Anakart olmayan konseptte, bir tane Intel işlem birimi ve küçük bir kasaya yerleştirilmiş grafik kartı yer alıyordu.

Şu anda durumu şüpheli olan ürün, Razer‘ın sitesinde stokları tükendi olarak görünüyor ancak bu ürünü satın alabilen birinin henüz ortaya çıkmadığı söyleniyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" En iyi CES teknolojileri şimdi nerede? (Galeri) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En iyi CES teknolojileri şimdi nerede? (Galeri) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En iyi CES teknolojileri şimdi nerede? (Galeri) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)