Okunma

En İyi Google AdSense Alternatifleri


09 Mart 2016 Çarşamba 20:00
En İyi Google AdSense Alternatifleri

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, elektronik yayıncıların en çok kullandığı reklam ajansı, Google Adsense olarak biliniyor ve Google Adsense alternatiflerine nazaran bu doğrultuda rağbet görüyor.

Google Adsense sisteminin, tabiri caiz ise neden bir sektör standardı gibi yargılandığını anlamak, tahmin edileceği üzere internet denildiği zaman, ne yazık ki akıllara önce Google ifadesinin gelmesine dayanmaktadır.

Peki, elektronik yayıncılar için Google Adsense tek seçenek mi? Google Adsense alternatifleri ile nasıl bir pozisyon içerisinde?

16-03/09/news_1-google-adsense-alternatifleri-2016-1457484269.jpg

İşte, online reklam platformlarının sadece global bir firmanın değil de Google Adsense alternatif firmalarıyla da mümkün olduğunu gösteren en iyi 3 Google Adsense alternatifi!

1-Admatic

Yerli firma imajına sahip firmalardan olan Admatic, gelişen teknoloji ve beraberinde getirdiği yüksek çözünürlüklü ve geniş ekranlara, yayıncılar için Adsense alternatifi olmuş durumda. Reklam veren firmaların, reklamlarını müstakbel müşterileri ile daha iyi bir araya getirmek adına markayı öne çıkaran, ancak bununla beraber kullanıcı deneyimini de sarsmamaya özen gösteren Admatic, Google Adsense alternatifleri arasında yer alıyor.

2-Reklamstore

Ülkemizin önemli Adsense alternatifi reklam ajanslarından olan ReklamStore, Türkçe kaynakların canlılığını korumasına etmen olan en iyi Google Adsense alternatifleri arasında yer alıyor.

Yerli reklam firmalarından olan ReklamStore, ayrıca; ReklamNative, ReklamVidi ve ReklamAction gibi farklı alanlarda reklam ihtiyacı olan yayıncılara yönelik Adsense alternatifi olarak yer alıyor.

3-Adhood

Diğer Google Adsense alternatifleri gibi yerli girişim olarak yola çıkan Adhood, diğer Adsense alternatiflerine karşın yayıncılara, klasik online reklam sistemlerini sunuyor. Ek olarak farklı reklam stilleri de sunan Adhood, iab. ile işbirliğine de girmiş bir Adsense alternatifi firmadır.

Bu bağlamda Adsense alternatifleri arasında, Google Adsense ile doğrudan aynı bakış açısı kazanmış firmalardan olduğunu söylemek, yanlış olamayacaktır. Adhood ile ilgili kısa bir not düşmek gerekirse, site onay süreci, destek geri dönüşleri ve gösterim başı ödeme kat sayısı, Adsense ve diğer Adsense alternatifleri arasında geri planda kaldığını söylemek gerek. 

Görülebileceği gibi Adsense karşısında, hem yerli hem de ülkemizde kurumsal reklam hizmeti sunan Adsense alternatifi reklam firmaları bulunuyor ve yayıncı ile reklam vereni, en iyi kullanıcı deneyimini amaçlayarak çalışmalar yapıyor.

:: Sizce Google Adsense, online reklamcılık için tek alternatif konumunda mı? Adsense alternatifleri hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “En İyi Google AdSense Alternatifleri”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ***** ücretsiz alan adına sahip siteleride kabul ediyor. iyi bir alternatif

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Admatic kullandım. Google kadar gelir sağladı ama sonra bir anlaşmazlık yaşadılar. Alt yapısını kullanmaya devam edersem yargıya taşınacagina dair tehdit mailleri aldım. Enteresan bir durumdu.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  admatic en iyi adsense alternatifi heralde

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Adhood kazandığı parayı ödemedi bide gelip buaray adhood yazmisiniz 🙁

 5. SDN Okuru dedi ki:

  1.yi kullanmadım, herhalde sonradan çıkmış, ama reklamstore ve adhood'u kullandım, sanırım aylarca kullanmama rağmen bir kaç kuruş bakiye anca olmuştur bakiyemde, bence hem tık başına neredeyse hiç denecek bir rakam veriyorlar ve sanki tıklamaları saymıyorlar. en azından benim kullandığım zamanlarda. 6 yıl oldu sanırım.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Adam akıllı bi alternatif yok

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Adhood ? Hani insanların kazançlarını hiç eden Adhood mu? Rica ederim, hiç kullanmadan etmeden buraya yazmayın şunları.. insanlarla dalga geçer gibi..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  adhood kuruş kazandırmıyor. Admatic ve adsense gereksiz seçici. Arka plandaki robotları berbat.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Keşke adsense ye rakip olabilseler… İşte o zaman herkes kazanır. Şimdilik adsense bir tekel. Diğerleri ise adsense alamayanlar için.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Adhood ile kötü deneyimlerim oldu. Hiç biri Adsense'e rakip olamaz.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Daha Artık Reklam Gördüğüm Uygulamayı Silmeye Başladım Yeter Bunla Başlıyorum Shiftdelete delete

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Adsense resmen bizi sömürüyor YouTube videosu bin kez tıklayınca 1 lira veriyor kendileri 100 lira alıyor kesinlikle adsense ülkemizde yasaklanmalı yerlilerle yolumuza devam etmeliyiz

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Adsense alternatifi düşünülemez şaşmayın derim

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Adsense akar diğerleri bakar..

" En İyi Google AdSense Alternatifleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi Google AdSense Alternatifleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Google AdSense Alternatifleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "