En İyi Google AdSense Alternatifleri


09 Mart 2016 Çarşamba 20:00
En İyi Google AdSense Alternatifleri

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, elektronik yayıncıların en çok kullandığı reklam ajansı, Google Adsense olarak biliniyor ve Google Adsense alternatiflerine nazaran bu doğrultuda rağbet görüyor.

Google Adsense sisteminin, tabiri caiz ise neden bir sektör standardı gibi yargılandığını anlamak, tahmin edileceği üzere internet denildiği zaman, ne yazık ki akıllara önce Google ifadesinin gelmesine dayanmaktadır.

Peki, elektronik yayıncılar için Google Adsense tek seçenek mi? Google Adsense alternatifleri ile nasıl bir pozisyon içerisinde?

16-03/09/news_1-google-adsense-alternatifleri-2016-1457484269.jpg

İşte, online reklam platformlarının sadece global bir firmanın değil de Google Adsense alternatif firmalarıyla da mümkün olduğunu gösteren en iyi 3 Google Adsense alternatifi!

1-Admatic

Yerli firma imajına sahip firmalardan olan Admatic, gelişen teknoloji ve beraberinde getirdiği yüksek çözünürlüklü ve geniş ekranlara, yayıncılar için Adsense alternatifi olmuş durumda. Reklam veren firmaların, reklamlarını müstakbel müşterileri ile daha iyi bir araya getirmek adına markayı öne çıkaran, ancak bununla beraber kullanıcı deneyimini de sarsmamaya özen gösteren Admatic, Google Adsense alternatifleri arasında yer alıyor.

2-Reklamstore

Ülkemizin önemli Adsense alternatifi reklam ajanslarından olan ReklamStore, Türkçe kaynakların canlılığını korumasına etmen olan en iyi Google Adsense alternatifleri arasında yer alıyor.

Yerli reklam firmalarından olan ReklamStore, ayrıca; ReklamNative, ReklamVidi ve ReklamAction gibi farklı alanlarda reklam ihtiyacı olan yayıncılara yönelik Adsense alternatifi olarak yer alıyor.

3-Adhood

Diğer Google Adsense alternatifleri gibi yerli girişim olarak yola çıkan Adhood, diğer Adsense alternatiflerine karşın yayıncılara, klasik online reklam sistemlerini sunuyor. Ek olarak farklı reklam stilleri de sunan Adhood, iab. ile işbirliğine de girmiş bir Adsense alternatifi firmadır.

Bu bağlamda Adsense alternatifleri arasında, Google Adsense ile doğrudan aynı bakış açısı kazanmış firmalardan olduğunu söylemek, yanlış olamayacaktır. Adhood ile ilgili kısa bir not düşmek gerekirse, site onay süreci, destek geri dönüşleri ve gösterim başı ödeme kat sayısı, Adsense ve diğer Adsense alternatifleri arasında geri planda kaldığını söylemek gerek. 

Görülebileceği gibi Adsense karşısında, hem yerli hem de ülkemizde kurumsal reklam hizmeti sunan Adsense alternatifi reklam firmaları bulunuyor ve yayıncı ile reklam vereni, en iyi kullanıcı deneyimini amaçlayarak çalışmalar yapıyor.

:: Sizce Google Adsense, online reklamcılık için tek alternatif konumunda mı? Adsense alternatifleri hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
16 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Adsense akar diğerleri bakar..

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Adsense alternatifi düşünülemez şaşmayın derim

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Adsense resmen bizi sömürüyor YouTube videosu bin kez tıklayınca 1 lira veriyor kendileri 100 lira alıyor kesinlikle adsense ülkemizde yasaklanmalı yerlilerle yolumuza devam etmeliyiz

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Daha Artık Reklam Gördüğüm Uygulamayı Silmeye Başladım Yeter Bunla Başlıyorum Shiftdelete delete

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Adhood ile kötü deneyimlerim oldu. Hiç biri Adsense'e rakip olamaz.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Keşke adsense ye rakip olabilseler… İşte o zaman herkes kazanır. Şimdilik adsense bir tekel. Diğerleri ise adsense alamayanlar için.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

adhood kuruş kazandırmıyor. Admatic ve adsense gereksiz seçici. Arka plandaki robotları berbat.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Adhood ? Hani insanların kazançlarını hiç eden Adhood mu? Rica ederim, hiç kullanmadan etmeden buraya yazmayın şunları.. insanlarla dalga geçer gibi..

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Adam akıllı bi alternatif yok

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

1.yi kullanmadım, herhalde sonradan çıkmış, ama reklamstore ve adhood'u kullandım, sanırım aylarca kullanmama rağmen bir kaç kuruş bakiye anca olmuştur bakiyemde, bence hem tık başına neredeyse hiç denecek bir rakam veriyorlar ve sanki tıklamaları saymıyorlar. en azından benim kullandığım zamanlarda. 6 yıl oldu sanırım.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Adhood kazandığı parayı ödemedi bide gelip buaray adhood yazmisiniz 🙁

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

admatic en iyi adsense alternatifi heralde

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Admatic kullandım. Google kadar gelir sağladı ama sonra bir anlaşmazlık yaşadılar. Alt yapısını kullanmaya devam edersem yargıya taşınacagina dair tehdit mailleri aldım. Enteresan bir durumdu.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

***** ücretsiz alan adına sahip siteleride kabul ediyor. iyi bir alternatif

xtrkax
xtrkax
1 yıl önce

adsense alternatifleri hususunda burada güzel bir liste sunulmuş *****

" En İyi Google AdSense Alternatifleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi Google AdSense Alternatifleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Google AdSense Alternatifleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  2. 2 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  3. 3 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  4. 4 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  5. 5 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  6. 6 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  7. 7 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  8. 8 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  9. 9 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  10. 10 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!