Okunma

En iyi İkinci Dünya Savaşı temalı filmler!


23 Nisan 2017 Pazar 16:30
En iyi İkinci Dünya Savaşı temalı filmler!

Sinemaseverler için güzel bir konu ile karşınızdayız. Hafta sonunuzu eğlenceli ve bir o kadar güzel bir filmle geçirmeye ne dersiniz?

En iyi İkinci Dünya Savaşı temalı filmler!

Hazırladığımız bu konu ile birlikte, siz değerli okurlarımızı ikinci dünya savaşının soluksuz ve acımasız maceralarına götürüyoruz. Derlediğimiz bu konu ile birlikte, kesinlikle izlemenizi önerdiğimiz ‘’En İyi 2. Dünya Savaşı Temalı Filmleri’’ bir araya getirdik.

İşte karşınızda ‘’ En İyi 2. Dünya Savaşı Temalı Filmler’’

17-04/23/fury.jpg

FURY

1945 yılının Nisan ayında geçen Fury, ikinci dünya savaşı konusu ile oldukça dikkatleri üzerine toplayan bir yapım olduğunu belirtelim. İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde geçen film aksiyon sahneleri ile uzun bir süre ikinci dünya savaşı filmine doyacaksınız.

Filmin konusunda kısaca bahsedecek olursak, Komutan Wardaddy, topçu Boyd Swan, yükleyici Grady Travis, şoför Trini Garcia ve yardımcı şoför Norman‘dan oluşan müfrezenin, 300 düşman askeriyle karşılaştığı ve tüm imkansızlıklarla savaşmak zorunda kaldığı 24 saati konu alıyor. 

Filmin baş rollerini Brad Pitt, Shia LaBeouf ve Logan Lerman paylaşıyor. Eğer Fury’i izlemediyseniz, kesinlikle izlemenizi öneririz.

17-04/23/saving-private-ryan-shiftdelete.jpg

Er Ryan’ı Kurtarmak

Dört çocuk annesi bir annenin İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır.

Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesi olan bir annenin yakarışlarını duyan, Başkan verdiği emirle birlikte James Ryan’ın ne pahasına olursa olsun bu savaştan sağ çıkmasını istemektedir.

Normandiya çıkarmasının yapıldığı gün, sekiz kişilik bir asker birliği farklı bir göreve, Ryan’ı kurtarma görevine atanır.

Ancak yüzbaşı John Miller tarafından yönetilen bu ekip, can pazarının yaşandığı bu zorlu ortamda hakikatli bir yaşam mücadelesine tanık olacaksınız.

17-04/23/kus-filmi.png

 

ÇÖKÜŞ

Konusu ile dikkat çeken Çöküş’te Adolf Hitler’in son günlerine tanıklık edeceksiniz. Nazi Almanya’sındaki Berlin’in çöküşünü konu alan yapım, oldukça başarılı filmler arasına girmeyi başardı.

Filmin konusundan kısaca bahsedersek,  Nazi Almanyası’nın führeri Adolf Hitler, yaşantısının son günlerinde Berlin’deki sığınağında generalleri ile beraber bulunmaktadır. Bu arada, Kızıl Ordu’nun Berlin’i kuşatması son hız sürmektedir. Alman ulusunun çöküşü hızla yaklaşmaktadır ancak Hitler yenilgiyi kabul etmemektedir.

Hitler’in son günlerinde neler yaşadığını en iyi bir şekilde görmek istiyorsunuz, kesinlikle Çöküş’ü izlemelisiniz.

17-04/23/stalingrad.jpg

STALİNGRAD

1993 Almanya yapımı film, El Alamein Muharebeleri’nde başarıyla görev yapmış ve dinlenmek üzere İtalya’ya konuşlandırılmış bir Sturmpioniere(Hücum İstihkamcısı) taburunun Stalingrad’a gönderilmesi ve orada yaşadıklarını anlatıyor.

17-04/23/valkyrie.jpg

Operasyon Valkyrie

İkinci Dünya Savaşı esnasında, aralarında anlaşan bir grup Alman subayı Adolf Hitler’e suikast yapmayı planlarlar. Ayrıca savaşa son verme adına da güçlerini kullanmaya başlayıp bir takım gizli görüşmeler yürütürler.

Valkyrie adı verdikleri operasyon neticesinde Nazi iktidarına karşı bir isyan başlatmayı başarırlar. Tom Cruise gibi başarılı aktörlerin yer aldığı Operasyon Valkyrie başarılı yapımların arasında yer alıyor.

17-04/23/the-pianist-shiftdelete.jpg

Piyanist

Roman Polanski’nin üç Oscar kazanan filmi İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alır.

Polonya’lı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anılarını anlattığı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamanın imkansızlaştırıldığı bir dönemde, bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova’nın kenar mahallelerindeki hayatta kalma mücadelesine odaklanır.

Ağlamam diyenleri ağlatacak bir yapım olan Piyanist, izlemediyseniz, ilk boş vaktinizde izlemenizi şiddetle öneririm.

17-04/23/pearl-harbor.jpg

Pearl Harbor

Yapımcılığını yaptığı ve yönetmenliğini Michael Bay’ın üstlendiği film, çocukluktan beri çok sıkı dost olan ve en büyük idealleri uçmak olan iki arkadaşın hikâyesini anlatıyor. Rafe Mc Cawley (Ben Affleck) ve Danny Walker (Josh Hartnett) Hava Kuvvetlerine kaydolurlar ve pilotluk maceraları başlamış olur.

Bu esnada Rafe, donanmada çalışan hemşire Evelyn (Kate Beckinsale) ile tanışır. Rafe, İngiltere’ye gönüllü pilot olarak gider. Sonrasında Evelyn ile Danny’nin görev yerleri Hawaii’deki Pearl Harbor olarak değiştirilir.

Hem aşkı hem macerayı aynı andan işleyen yapım izlenebilecek en iyi ikinci dünya savaşı konumuza misafir olmakta. İzlemediyseniz, izlemenizi öneririz.

 

17-04/23/empire-of-the-sun.jpg

Güneş İmparatorluğu

İkinci Dünya Savaşı konusu ile öne çıkan filmlerden biri olan Güneş İmparatorluğu, izlenmesi gereken yapımlardan birisi.

Filmin konusundan kısaca bahsedecek olursak, J.G Ballard’ın oto-biyografik romanından uyarlanan Güneş İmparatorluğu” uçaklara büyük bir ilgi duyan ve hep uçmayı hayal eden Jim, sonunda Soo Chow toplama kampına gönderiliyor.

Burada geçirdiği aylar boyunca yepyeni insanlarla tanışarak, yaşamın ailesinin kendisine sunduğu kadar toz pembe olmadığının farkına varıyor. Güzel bir yapım olan Güneş İmparatorluğu, aldığı ödüllerle de başarısını kanıtladığını görmekteyiz.

17-04/23/schindlerin-listesi.jpg

Schindler’in Listesi

Film, Oskar Schindler adlı bir Alman işadamının 2. Dünya Savaşı zamanında Polonya’da kurduğu fabrikada Yahudi işçileri çalıştırması ve bu sayede 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarmasını konu alıyor. Farklı dallarda Oscar Ödülü’ne layık görülen yapımı izlemediyseniz, bir izlemenizi öneririz.

17-04/23/soysuzlar-cetesi.jpg

Soysuzlar Çetesi

Fransa’da Alman kuşatması  devam ettiği sıralarda, sivillerin yaşadığı trajedi dolu hikayelere tanık olmaktayız.

Filmin konusunda kısa bir şekilde bahsedecek olursak Shosanna’nın gözlerinin önünde tüm ailesi canice öldürülmesine tanık olmuştur. Bu acı olay sonrasında tüm yaşananları konu alan dram dolu film izlenmeye değer bir yapım.

17-04/23/kefaret.jpg

Kefaret 

Ablası Cecilia ve hizmetçilerinin oğlu Robbie’nin gizli bir şekilde cilveleşmelerine tanık olmuştur. Çocuk aklı ile gördüklerini yanlış yorumlaması yıllarca sürecek büyük bir trajedinin yaşanmasına neden olacaktır.

Bir daha hiç düzelmeyecek kadar trajik bir şekilde kaderleri birbirlerine bağlanan bu üç insan da, hak etmedikleri bir kefaretin farklı şekillerde kurbanı olacaklardır. Dört dalda Oscar adayı olan Aşk ve Gurur’un yönetmeni Joe Wright, bir başka kitap uyarlaması olan Kefaret ile yeniden romantizmin ve dramın etrafında dolaşıyor.

17-04/23/hayat-guzeldir.jpg

Hayat Güzeldir


İkinci Dünya Savaşı’nın sivillerin üzerindeki yıkıcı etkisini beyaz perdeye en iyi uyarlayan filmlerden biri olan Hayat Güzeldir, tüm olumsuzluklara rağmen her daim bir umut ışığı olduğunu adında olduğu gibi, içeriğinde de barındırıyor. 

Gösterime girdiği tarihte büyük ses getiren yapım, ödül üstüne ödül alarak da başarısını taçlandırmıştır.

:: Sizin önerebileceğiniz bir film var mı?
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “En iyi İkinci Dünya Savaşı temalı filmler!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kardeşler takımı / çöküş / stalingrad / generation of war / er ryan ı kurtarmak/
  isimsiz kahramanlar / das boot / rüzgarla konuşanlar / estonya 1944/ dunkirk/

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Saçma furynin ne işi var bu listede. Bozuk tankla tam teçhizatlı 300 alman askerini durduruyor adamlar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Pianist diyorum ve susuyorum

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kapımdaki Düşman kesinlikle listede olmalı…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  izlemeyenler ilk hayat guzeldırı ızlesın

 6. SDN Okuru dedi ki:

  BAND OF BROTHERS DİZİ. FİLM DEĞİL AMA KATILIYORUM BENCE LİSTEDE EN USTTE OLMALI

 7. SDN Okuru dedi ki:

  my way kore filmi kesinlikle izleyin birde kardesler savasi bu filimlere 10 basarlar…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Muttefik te iyidir izleyin izletin

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Fury defalarca izledim hem sinemada hemde Evde Muthis Bir yapim. Tavsiye ederim…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Cuma yapaydınız bu hafta sonu izlerdik

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Keşke bunu cuma yapsaydınız

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Fury çok iyi filmdir beyler izleyin mutlaka

 13. SDN Okuru dedi ki:

  kapıdaki düşman, kardeşler takımı(10 bölüm) gibi 2 tane iyi süper filmi listeye alınmamış. 2 dünya savaşı deyince er ryanı kurtarmak ve bu 2 süper film gelir aklıma.

" En iyi İkinci Dünya Savaşı temalı filmler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En iyi İkinci Dünya Savaşı temalı filmler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En iyi İkinci Dünya Savaşı temalı filmler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "